Klub Dawg X-ray prezentuje

ORYGINALNA: Wersja w j. angielskim (english version)
NOWE: Tłumaczenie na j. niemiecki (deutsche Uebersetzung)
NOWE: Tłumaczenie na j. węgirski (Magyar fordítás)
WERSJA dla SP: Tłumaczenie na j. polski ( przygotował SP9GR)
 
  (Ostrzeżenie: Ta strona web jest częścią programu samopomocy dla licencjonowanych operatorów radiostacji amatorskich i piratów radiowych. Dla pozostałych zawartość tej strony jest kompletnie niezrozumiała i bezsensowna. Przepraszamy.)


Czy czujesz, że znaczenie twojej osobistej ważności - jest nie należycie odzwierciedlone przez twój obecny status jako radioamatora lub pirata radiowego ?

Czy czujesz się gorszy, ponieważ jeden z twoich klubowych kolegów właśnie kupił FT-1000MP lub został nagrodzony honorowym członkowstwem DXCC ?

Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiesz twierdząco, to Klub Dawg X-ray Club ma dla Ciebie radę:

Przewodnik DX-mana do natychmiastowej sławy

Nie pozostawaj małym szarym amatorem o którym nikt nie mówi. Podkreśl swoją ważność i przemień się w jaśniejącą gwiazdę, o której mówi społeczność DX-owa. Uczyń twój znak sławnym w ciągu jednej nocy i zostań znanym światowym ekspertem DX-owym. Jest to dość proste, jeżeli właśnie będziesz postępował według zasad na tej stronie: Przystąp do Dawg X-ray Klubu !
 
 

To jest ilustracja Lisy Haney . Rysunek został zaadoptowany przez Dawg X-ray Klub z oczywistych powodów. (Myśl o zawartości żołądka tego ładnego psa jak o twoich potwierdzonych pozycjach DXCC i IOTA.)
  
 

Regulamin

1) Wywałania CQ

a) Bądź słyszany
Używaj tylko emisji fonicznej. Zajmuje ona więcej obszaru częstotliwości i w ten sposób dostarczy bardziej szerokiej obecności Twojej osobowości. Nie jest ona tak nudna i staromodna jak telegrafia (CW). Uświadom sobie, że w nieodległej przyszłości kontakty CW nie będa uznawane do jakichkolwiek dyplomów DXCC i IOTA. CW nadal może być przydatne do celów zakłócania (zagłuszania) odbioru ( patrz 3j poniżej ).

b) Bądź rozgłośnią radiową: zasada TNWN (pp. sieć rozgłośni Turner-a)
Niektórzy wąsko myślący ludzie mogą Ci mówić , że dla radioamatorów słuchanie jest ważniejsze niż nadawanie. Nie odnosi się to do operatorów, którzy deklarują, że ich celem jest sława. Czy myślałeś o jakiejkolwiek sławnej rozgłośni radiowej, która słucha przed nadawaniem ? Nigdy nie opóźniaj twojego nadawania przez wcześniejsze nasłuchiwanie.
    Uwaga: Wynikiem zastosowania teraz zasady "Teraz nadawaj , nigdy się nie martw" (TWNW) jest najważniejszym znakiem wyróżniającym członków Dawg X-ray Klubu.

c) Gadanie i przynudzanie
Wywołania CQ mogą być zbyt nudne, jeżeli własnie używasz standardowej wersji literowania alfabetu. Zatem bądź twórczy jak przykładowo
    THIS IS DAVID KENTUCKY FIVER LARRY IDAHO ZEBRA CALLING CQ DAAAAAAWG X-RAY
Proszę zauważyć wymowę DX, która jest istotnie uwypuklona: daaaawg x-ray, daaaawg x-ray (wypróbuj go wielokrotnie, jeżeli nie jesteś jeszcze z nim dobrze zaznajomiony.)

d) Zrozum bezsensowność znaków wywoławczych
Wybierz sens znaku wywoławczego, który umożliwi literowanie zgodnie z twoimi wymaganiami. Załóżmy, że masz na imię Stanisław. Prawidłowy wybór twojego znaku wywoławczego powino się czytać jak:
    Tu STASIEK PIJĄCY CZTERY DUŻE KUFLE PIWA
Inny niekonwencjonalny sposób literowania posiadanego znaku wywoławczego:
    SPŁOSZONE PUSZCZYKI DZIEWIĘĆ DZIĘCIELIN DZIOBAŁO
stanie się znakiem towarowym dla "Matołka", ham-a, który awansował do najsławniejszych kozioków-radioamatorków z jego rodzinnego miasteczka Pacanowa, miejscowości niedaleko Tarnowa.
    Powinniśmy dodać, że Matołkowe przyzwyczajenia literowania będą jedynie małą cząstką wkładu w tworzemiu myśli amatorskiego radia. Nieocenioną platforma był ostatnio - i może nadal jest - repeater VHF DB0WR (patrz historia notki o DL4TA i nastepujących jego linkach do 'oficjalnej' strony web - obie lokalizacje w Niemczach ).  Sława Matołka zapewne była nieporównywalna z jakimkolwiek innym wzorem zachowywania się opisanych na tej stronie i dlatego nie może on być wybrany jako członek klubu.

e) Wołających ignorować
Nigdy nie odpowiadaj na ciche sygnały lub jakimkolwiek QRP-owcom. 'QRP' jest posumięciem przegrywających, którzy próbuja powstrzymać regularny ruch amatorskiego radia ich nieefektywnym wyposażeniem. Robienie z nimi interesów zajmuje tylko czas i prawie nigdy nie jest tego warte. .  Dlatego, jeśli wołają Cię ciche stacje, ponawiaj właśnie wywołanie CQ. Poprzez długie cykle twojego wywołania powiększasz szansę przyciągnięcia odległych stacji DX-owych. Bądź nastawiony na sukces.
 
 
 

2) DX-Cluster
The DX-cluster staje się obecnie sceną do demonstrowania doskonałości dla ambitnych ekspertów. Nie pomijaj tej okazji !

a) Zrób to sam: Własne spot-y
Dumnie zapowiadaj się poprzez DX-spoty. Jeżeli nikt poza tobą nie anonsuje Cię, kto jak nie Ty powinien Ciebie zapowiadać ? Niektórzy ludzie mogą zgłaszać zarzuty, że DX-spot musi zawierać drugiego odbiorcę informacji, itp, że stacja A słyszy stację B z A różnym od B. Ale to jest nonsens, stworzony przez ludzi, którzy nie osiągnęli twojego statusu !  Czy cluster nie miał być zaprojektowany właściwie dla ważnych DX-menów takich jak Ty ? Nie wahaj się codziennie anonsować samego siebie, tak by ludzie nauczyli się twojego rozkładu aktywności. Używaj spot-ów jak ktoś z "Len", wielki poławiacz własnych anonsów:
    DX de KN6LEN    28600.0  KN6LEN                     Zachodnie wybrzerze  nasłuchuje dx-ów             1710Z
Być może własne anonsy aktualnie są bardzo ważnym zapotrzebowanien na informację, właśnie innego rodzaju: zaznaczają one niektóre momenty, kiedy realizuje to spotter, kto jest i gdzie jest na jego pozycji w tym samym czasie. Każdy powinien być świadomy, że 'anonsowanie samego siebie' jest swobodnym przetłumaczeniem słynnego antycznego motto: "gnóthi seautón"  przypisanego Talesowi z Miletu.
 

b) BINGO-Spots
Niech inni wiedzą o twoim powodzeniu w pracy DX-owej. Zazwyczaj, jeżeli stacja DX-owa była już przedtem anonsowana pięćdziesiąt razy, powinieneś nadal promować osobiste spoty. Spowoduje to, że inni będa Ci trochę zazdrość trafionych jak w BINGO zawołań:
    DX de ID1OT:       3799.0  XY7Z  BIIIIIIIIIIIIIINNNGGOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!                  1255Z
    DX de DA7ZLE:   3799.0  XY7Z  my DXCC # 333                                                                  1256Z
    DX de SW8NK:     3799.0  XY7Z  NEW ONE !!!!!!!                                                                  1257Z
    DX de M0RON:     3799.0  XY7Z  WKD ON 23 BANDS !!!!                                                   1257Z
    DX de AL1AR:      3799.0  XY7Z  pracuje bez anteny !!                                                       1258Z
Lub nawet lepiej, zrób tak by cluster ukazał miejsce dla wszszystkich fantastycznych kart qsl, które ostatnio otrzymałeś:
    DX de N1NNY:   21225.0  P5/4L4FN  rcvd QSL, my #345, ładna kolorowa karta! Tnx Ed!               2048Z
Przez taki spot będziesz w prosty sposób zwracał uwagę na twoje potrzeby i zasługi:
    DX de DO0FUS:  21225.0  P5/4L4FN  gratuluję N1NNY, jesteś wielkim operatorem!!                       2050Z
Lektura dodatkowa: Wilhelm Busch: "Das tapfere Schneiderlein" (Mały odważny gliniarz)

c) Przekopuj cluster a nie pasma
Szukając stacji DX-owych zaglądaj na cluster. Nigdy nie marnuj czasu na samodzielne przeszukiwanie pasm.

d) Przyciągaj stacje DX-owe przez spotting
Sprytną strategią wspomaganego przez clustr DX-owania jest przykuwanie uwagi stacji DX-owej przez umieszczanie w clustrze spotów i anonsów. Odkąd dostęp kablowy oraz duża liczba sprzętu komputerowego jest obowiązkowa w DX-owych lokalizacjach, możesz się spodziewać, że jakaś stacja DX-owa będzie stale monitorować cluster . Zapraszaj stację DX-ową na twoją częstotliwość przez anonsowanie takie jak:
    [email protected]:55:24 YT1ZFW -> ALL: Do LU1ZA Proszę szukać YT7ZDX & YT1ZFW na 14095 73 Tnx!
    [email protected]:40:48 YT1ZFW -> ALL: Do JX7DFA Proszę o QSO rtty, potrzebuję JX do rtty dxcc!Tnx
Lub poprostu mów innym, by zrobili tak by stacja DX-owa przeszła na twoje ulubione pasmo:
     [email protected]:40:18 DL1QSL -> Do wszystkich: Proszę poprosić VU7DX o QSY na 20-tkę, potrzebuję VU7 na 20m!!!!!!Tnx

e) Światowi gracze bez anten
Brak anten krótkofalowych nie oznacza, że powinieneś rezygnować z możliwości stania się globalnym graczem w społeczności DX-owej. Wstawiaj własnie fantastyczne DX-spoty na clustrze lub przepisuj to co widzisz na clustrze. Rozpoczynaj dyskusję od pełnej zapowiedzi. Będzac, tak zwanym krabem clusterowym uczynisz swoje życie bardziej kolorowym a twój znak stanie się sławnym przez kilka tygodni. Więcej o DX-owaniu , optymalnym używaniu DX-clustera i jak zostać krabem miesiąca na stronie Jim-a (AA0MZ).
 
 
 

3) Na częstotliwoścach DX-ów

a) Dostrajaj się i pozostawaj dostrojony
Dostrajaj twój nadajnik bezpośrednio na częstotliwości DX-a by upewnić się, że pełna moc wyjściowa jest dostępna na docelowej częstotliwości. Nadawaj przez dłuższy okres by przetestować, czy twój sprzęt jest przygotowany do cykli ciężkiej pracy.

b) Kto jest DX-em?
Pytaj kim jest stacją DX-owa. Często DX-spot-y są wystawiane przez ludzi, którzy nie mogą powiedzieć od A do B. Pytaj o region DXCC lub numer IOTA i nie trać czasu na samodzielne poszukiwanie tych informacji.   Wystarczy już ludzi obwieszonych właśnie wokół częstotliwości DX-a i nie wiedzących co zrobić z własnym czasem.

c) Gdzie on słucha ?
Pytaj o split częstotliwości . Otrzymując ta informację na częstotliwości DX-a czynisz swoje życie o wiele łatwiejszym. Będziesz również pozyskiwał nowych przyjaciół, ponieważ zazwyczaj wielu ludzi właśnie czeka, by Ci to powiedzieć. W wyjątkowych wypadkach niektórzy połamańcy mogą trochę ponarzekać. Wówczas zaapeluj od zasad HAM spiritu.
    Wskazówki: Wymieniaj wielokrotnie swój znak na częstotliwości DX-a - wiele uszu Cię słucha i jest to niepowtarzalna okazja by zaprezentować się na międzymarodowym podium. Bądź towarzyski, pozdrawiaj kolegów, dyskutuj ostatnie lokalne wiadomości. Zawsze powinien znaleźć się czas na małą pogawędkę, nieprawdaż ?

d) "Osiągniecia"
Jednocześnie z ustaleniem splitu częstotliwości, ustaw wzmocnienie mikrofonu na maksa i rozpocznij wołanie . Utrzymuj wołanie dopóki większość ludzi na częstotliwości DX-a nie powie Ci byś się 'zamknął', ponieważ już jesteś pięć razy zalogowany na stacji DX-owej. Jak zauważysz, sprawne postępowanie   na splicie częstotliwości stacji DX-owej będzie również prowokować na clustrze reakcję ludzi, którzy pozazdroszczą Ci twojej sprawności działania. Na przykład :
       7003.0  F9BBL       20-Jan-2002 2340Z  qrm-ing vp8                                <PA7XMM>
     10100.0  F9BBL       17-Jan-2002 2216Z  ucisz się i zabieraj się   <OH7YZZ>
     10100.0  F9BBL       17-Jan-2002 2201Z  Ciagle woła Ham spirytusu      <OH2ZRF>
     10100.0  F9BBL       17-Jan-2002 2158Z  d10100 Mój tx jest wył, a twój ?         <OH2ZRF>
     10100.0  F9BBL       17-Jan-2002 2156Z  nie, ale robisz qrm przez cały czas         <OH2ZRF>
     10100.0  F9BBL       17-Jan-2002 2154Z  Czy jesteś OZ 9BBL?                     <OH2ZRF>
Tutaj stacje anonsujące osiagają już wyjątkowy poziom doskonałości. Spoty wykazują, że jego pełna zręczność stosuje się do naszej głównej roli 1b) jak również do kilku z  następujących reguł,  3f), i przypuszczalnie również 3e). Łooł!!
Przyglądaj się również reakcji przez anonsowane wzmianki o twoim znaku. Na przykład, mogą one wyglądać jak:
    [email protected]:25:06 K2CXW -> ALL: IK9SAW QRMing: Dobra robota, DX-stn zrobiła QRT: Tnx!!
    [email protected]:06:29 F9NZD ->  ALL: IK9SAW TKS ZA DUŻY QRM CZY MASZ ODBIORNIK ???
 

e) Uczepienie się ogona
Jeżel pile-up jest duży, ekonomiczną, elegancką i w pełni zręczną techniką znalezienia się w logu stacji DX-owej jest wkręcenie się od tyłu. Załóżmy, że twój znak jest DM3LIB a stacja DX-owa pyta o SQ3XYZ: Wówczas jest to najwidocznie twój tylko przekręcony - w zasadzie on pyta o twój znak i właśnie odebrał źle kilka liter.

f) Instrukcje od stacji DX-owej?
Istnieje wiele ogólnych zasad jak przechwytywać instrukcje od stacji DX-owej: Jeżeli w ogóle słyszysz stację DX-ową ( ekspert nie musi słyszeć stacji DX-owej) ,  zignoruj jakiekolwiek instrukcje z tej strony. Operatorzy DX-owi zazwyczaj są facetami siedzącymi na słonecznych wyspach i popijają Baccardi. Przeważnie zajmują się oni własnymi sprawami i nie mają pomysłu co zrobić ze swoimi radiami.  Instrukcje, jeżeli są w ogóle sensowne, są dla nowicjuszy. Oni nie są ekspertami, tak jak Ty.
    Tutaj jest przykład: Stacja DX-owa pyta o AS (o Azję) podczas, gdy Ty jesteś usytuowany w środku EU: Powinieneś TERAZ spróbować swojej szansy i zawołać. Jest to właśnie czas, kiedy wszystkie inne stacje EU milczą i stacja DX-owa może usłyszeć twój sygnał głośno i czysto. Zawsze pamiętaj: Podczas długiej pracy, poprostu upór przynosi sukces...

g) Opowiadaj DX-owi o sobie
Gdy tylko przyciągniesz uwagę stacji DX-owej, zbytnio się nie streszczaj. Nawet, jeżeli stacja DX-owa nie zechce o tym wiedzieć, opowiedz mu lub jej o twoim wyposażeniu i systemie antenowym. Nie zapomnij o szczegółowym raporcie pogodowym i kilku informacjach osobistych, takich jak twoje ostatnie sukcesy DX-owe, twoja przynależność klubowa ( jaki jest twój numer DIG), imię twojego psa i tym podobne. Powtarzaj wielokrotnie swój znak i stacji DX-owej, by upewnić się, że wszyscy słuchający naucza się o twoim zamkniętym związku ze stacją DX-ową.

h) Świętuj sukces, zasługujesz na to.
Po znalezieniu się w logu stacji DX-owej, powróć na czestotliwość DX-a i spytaj o informację dotyczaca karty QSL. Pytaj wielokrotnie, ponieważ ludzie czasami rozpowszechniają złe informacje o QSL. W końcu powinieneś unieścić anons o trafieniu BINGO na clustrze ( co do szczegółów spójrz 2b powyżej). Wyjaśnij pełną zapowiedzią jak uzyskałeś twoją łącznosć DX-ową i dlaczego jest on niedostępny dla innych ludzi. Dalej odwołaj się do: piosenki "Bobby Brown" śpiewanej przez Franka Zappa.

i) Naiwniacy są zabawni dla wszystkich
Upewnij się, pracując ze stacją DX-ową wielokrotnie na tym samym paśmie.  Każde naciągane QSO jest inną demonstracją twojej wartości jako DX-mena i jakości twojego wyposażenia. Zatrzymuj zajętość częstotliwości, aby zapobiec, co by zbyt wielu niewykwalifikowanych ludzi nie otrzymało szansy.
    Dziesięciokrotna lub więcej razy pracy ze stacja DX-ową na jednym paśmie jest przeżyciem pełnego spełnienie się. Jeżeli to osiągnałeś powinieneś przejrzec program dyplomu Happy Duper Award (HDA- Dyplom Szczęśliwego Naiwniaka ) wydawany przez Klub Dawg X-ray. Stosowne rekomendacje dla namiętnych naiwniaków : H. Boell:."Nicht nur zur Weihnachtszeit" (Nie tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia). Film "Groundhog Day".

j) Obróć fustrację w akcję
Po długotrwałym wołaniu stacji DX-owej możesz stać się sfrustrowany. Niektóre stacje DX-owe są złymi operatorami, nie potrafia wstawić twojego znaku do swoich logów. Powinieneś wówczas powrócić na częstotliwość DX-a i wyrazić twoją fustrację przez umyślne zagłuszanie. Tak, nie badź dupa ! QRM-y służą czterem bardzo ważnym celom: I) Twojej psychicznej uldze. II) Jest to jasne oświadczenie tego co myślisz o stacji DX-owej ( ale patrz również 3m, poniżej), III) Zabezpiecza to innych, mniej doświadczonych DX-manów przed praca ze stacją, która nie jest w twoim logu. IV) Wygoni to nieporadną stację DX-owa z pasma. Często stacje DX-owe są tchórzami (dosłownie - kurczakami) - po odrobinie QRM-u wykonanego przez ludzi takich jak Ty robią dobrowolnie QRT.

k) Wydział Międzynarodowej Policji Amatorskiej -International Amateur Police Department (IAPD)
niewykwalifikowani DX-meni mają zwyczaj złego zachowywania się na częstotliwościach DX-owych. W takich momentach wymagana jest twoja interwencja: Jest to dla takich operatorów jak Ty, by dać naukę przez długotrwałe wyjaśnianie i instruowanie na częstotliwości DX-a.
    Edukcja na częstotliwości DX-a jest preferowana przez Klub Dawg X-ray ponieważ jej efekt pomnaża się: Ludzie będa uczyli się o twojej doskonałości i w tym samym czasie wielu ignorantów będzie pobierać wykład, również ci nie zachowujący się niepoprawnie. (Dołącz do sił zadaniowych IAPD i odbierz swoją osobistą plakietką IAPD . Wnioski składać do Centrali Klubu Dawg X-ray.)

l) Split : Dołącz się i poczuj wspólnotę
Każdy wykwalifikowany członek Klubu Dawg X-ray rozpoczyna jednostronne wywołanie stacji DX-owych, aby odnaleźć częstotliwość splitu. Jeśli słyszysz swojego kolegę klubowego powinieneś nie tylko powiedzieć mu "split" lub "up", jeżeli są dobre warunki krótko-dystansowe do niego. Czyń zawołania "split" lub "up" przy każdej okazji. Będziesz nagradzany przez zaspokojenie przeżycia poczucia wspólnoty, jeżeli nie tylko kilka stacji ale ogromny chór "split-s" i "up-s" uformułuje refren każdego jednostronnego zawołania. Udział w tym łańcuchu reakcyjnym radiowej doskonałości będzie czynił poczucie prawdziwej jedności z wszystkimi innymi członkami Klubu Dawg X-ray. Tak - nie jesteś sam !

m) Ekspedycje DX-owe zależne są od Twojej opinii
Uczestnicy ekspedycji są ludźmi prowadzacymi hulaszcze życie i podróżujac poprzez miejsca sponsorowane przez wspamiałomyślne organizacje DX-owe. Zazwyczaj nie mają oni pomysłu (i nie przejmują sie tym) co robić na pasmach. Dlatego też jest ważne, że Ty narzekasz na uczestników ekspedycji i dzielisz się opinią z cała społecznością. Dobrym miejscem jest częstotliwość własna DX-a, ale powinieneś również rozważyć pozostawienie komentarzy jako DX-spoty lub anonsów AN/FULL na clustrze. Możesz użyć fantastycznych znaków dla poczty. Na przykład:
    DawgX     14200.0 TI9M        nie ma mikrofony do SSB?      TI91304 21 Feb 2002
    DawgX     21000.0 TI9M        Bardzo zła praca ...       TI91811 21 Feb 2002
Podczas znaczacej ekspedycji DX-owej, każdy może wyróżnić dwie typowe fazy takich, że opinia członków twojego klubu jest pomijana:
   I) faza wycia i narzekania: "kiepscy operatorzy"
   II) faza olśnienia: "wielcy faceci, robisz ich na pasmie 20-ce"
 
 

4) Praca DX-owa
Nie powinieneś wybierać się na ekspedycję dopuki kosztuje ona twoje pieniądze, to jest praca i otwiera ona możliwości tylko dla twoich rywali. Dlatego tez Klub Dawg X-ray nie zaleca pracy DX-owej jego członkom. Jednakże, jeśli zdaży Ci się pracować jako stacja DX-owa tu jest kilka reguł:

a) Długie listy - rzadkie ptaszki
Tworzyć bardzo długie listy mogące zwiększyć dramatycznie twoją ważność  Dokumentuje to jak jesteś porządany i zajmuje to wielu ludzi słuchaniem Cię przez długi czas. Ponieważ czasami zmienia się propagacja, możesz również uwolnić się od QRP-owców.

b) Stań się sieciową osobistością
Dla maksymalnego publicznego nagłośnienia, podłącz się do sieci DX-owej. Z nadejściem DX-clusterów, sieci DX-owe utraciły swoje oryginalne znaczenie. Ale dostarczają one nadal wspaniałej sposobności nieznacznej liczbie ludzi z uniesiona głową bezsensownie komunikować się i wzbudzać podziwiać sporej publiczności. Po więcej informacji o sieciach DX-owych, spójrz na bardzo pouczającą stronę No List Lizards, Inc. , w szczególności, artykuł "Siedzące kaczory".

c) Wywołuj według krajów a nie według numerów okręgów
Wywoływanie krajami nie zawsze może być sprawiedliwe ( myśl o wszystkich 335 prefiksach DXCC) Dlatego też, daje Ci to naturalną sposobność ustalenia preferencji.  Na przykład, miło jest pracować ze wszystkimi kumplami "z własnego podwórka" ( przejdź wówczas na twoj język narodowy ). Mimo tego, kierowanie większością innych oszalałych ludzi będzie istotnie podnosić twój lokalny status.

d) Sklejanie lub rozwlekanie: dwie pożyteczne strategie split-u
Jako stacja DX-owa możesz zaostrzyć twój pile-up jak, podczas zabawy w piaskownicy. Możesz zarówno scieśnić wołajacych lub rozproszyć ich po całym paśmie. Obie sa zabawne. Dlatego też, jako członkowie Klubu Dawg X-ray powinniśmy stosować się do ekstremalnej strategii pracy ze splitem:
    1) Sklejanie: Nigdy nie zmieniaj swojej częstotliwości nasłuchu, lub nawet lepiej, pozostawaj w simplexie (pp. słuchaj na częstotniwości własnego nadawania). Naturalnie spowoduje to zaniknięcie QRP-owców i innych małych pistoletów.
    2) Rozwłóczenie: Skacz konsekwentnie przez całe pasmo. Doświadczenie to zostanie nagradzone, kiedy całe pasmo staje się twoje. Spróbuj tego !

e) Działanie tajnej służby
Fascynujacym sposobem, by wzniecić pile-up jest , również nie będąc porządanym krajem DX takim jak DL lub W, jest wywołanie jak tajnej służby lub przy tajnej operacji. Używaj płynnego stylu pracy DX-owej, ale dokładnie unikaj podawania własnego znaku przez dłuższy okres czasu - powiedzmy, nie częściej niż co pół godziny. U wielu DX-menów wywołuje to działanie odruchowe nwmp (najpierw wołaj, martw się później) a wzrost dużego pile-up będzie zagwarantowany. Również dla ważniejszej ekspedycji DX-owej operacja służb tajnych może być zabawna: Wyobraź sobie jakie zamieszanie możesz spowodować w społeczności DX-owej i myślenie o wszystkich facetach otrzymujacych pirackie 599 dla potwierdzenia ich kontaktu DX-owego.

f) Udział w Klubie Dawg X-ray - Jak stacje DX-owe rekrutują nowych członków klubu
Niektórzy członkowie Klubu Dawg X-ray są naturalnymi talentami, mogą oni zasysać nasze reguły przez pożywianie lub wchłanianie ich we wczesnym dzieciństwie, co jest znane.
   Ale, czy stacja DX-owa może pomóc w rekrutowaniu nowych członków klubu ? Zdecydowanie tak, poprostu przez nagradzanie ich za dokładne stosowanie się do regulaminu klubu. Urządzając spotkania klubowe Dawg X-ray: Akceptując wołających, którzy nie wołają powyżej ( patrz 3f ). Dopuszczając od "łapania się ogona" (patrz 3e) w swoim logu. Bądź przylepą (rzepem) ( patrz 4d) i pracuj tylko z galaretami, które kompletnie pokrywaja częstotliwość DX-a. Wspieraj talenty, które nierożważnie opowiadają Ci całą historię ich życia tracąc również oczekujące stacje (patrz 3g). Niewielką nagrodą będzie powstrzymanie chłodu (dosł. lodu) i podniesienie niemal każdemu nastroju na jak na przyjęciu (party)...
 
 Księga gości Klubu Dawg X-ray

Obejrzyj księgę gości

Wpis do księgi gości
 


Ważne uwagi:

1) Wszystkie znaki wywoławcze na tej stronie internetowej są wybrane tylko dla celów demonstracyjnych. Zbieżność ze znakami istniejących operatorów radioamatorów jest całkowicie przypadkowa ( podobieństwa nie zawsze...)

2) Przykłady na tej stronie są wybrane arbitralnie. Wybór nie oznacza odwołania sią do jakichkolwiek reprezentatywnych statystyk dotyczacych dystrubucji kopii przez członków klubu różnych innych krajów, regionów, klas licencji itp.

3)Możesz wysłać swoje sugestie co do nominowanych do słynnego dyplomu Dawg X-ray. Proszę dodać szczegółową listę osiągnięć. Popieramy nominowanie samego siebie.

4) Jeżeli znasz typowe wzory zachowań członków Klubu Dawg X-ray, których tutaj nie ma, opisz je i prześli emailem na adres jak poniżej.

5) Jeżeli odnajdziesz zachowania opisane na tej stronie wprawiające w zakłopotanie, nie postępuj według reguł klubu Dawg X-ray a właśnie powstrzymaj się przed pozostaniem członkiem. Strona ta głównie chciałaby być rozumiana nie jako ... dla skromności i samokrytcyzmu. Któż poza nami zadba dzisiaj o amatorskie radio? Nasza pasja może być radosna. Może ona również rodzić ogromny potencjał natrętstwa i wyśmiewania, który powinniśmy rozpoznać (gnóthi seautón) i odpowiednio go unikać lub wykorzystać.

7) Strona ta prezentuje trafną listę "czego-nie-robić" w DX-owaniu, niekiedy na opak, niekiedy bezmyślnie a niektóre całkowicie nielegalnie: Wszystko przedstawione w karykaturze . Na stronie znajdziesz uzupełnienie rozsądnie zestawionych wskazówek "jak-to-zrobić" Chcesz więc być DX-menem ? .

8) W każdym razie, nie bierz tej strony całkiem na serio

9) Jeżeli czujesz się zakłopotany tą stroną, proszę kierować jakiekolwiek komentarze lub zażalenia do odpowiednich osób.
 
 


Dodatkowe powiązane informacje:

Kodeks Operatorów Amatorskiego Radia napisany przez P. M. Segal (W9EEM) in 1928: "Radioamator jest rozważny, nigdy umyślnie nie pracuje w taki sposób, by zmniejszyć przyjemność innym." (Webpage of The CW Fists Club)

W8CNL wywoływał "CQ Dog Xray". Kilku 'orzeszków' wysłało mu 4 kopie piesków Xray. - WA7RFH (QST for November 1974, Strays, p. 88)

Czy chcesz być LID-em? by A. J. Massa (W5VSR), w Ham Radio Horizons 1978. (02.2003r. po polsku)

Elementarz i linki do szczegółowych informacji dla DX-clustra. (Strona Web - Falmouth Amateur Radio Association, K1BI)
 
 Wspaniałe zakończenie:

Odpowiedzialny za zawartości tej strony : Fritz Sommer, [email protected] ( wersja polska [email protected]) Jednakże , zasługi dla tej strony pochodzą od całkiem licznych radioamatorów: Autor otrzymał wsparcie językowe i otrzymał pomysły i motywację poprzez reakcję zwrotną od wielu amatorów.

Ostatnia akualizacja: 20 Lutego 2003r

-Stronę oryginalną odwiedzono od 12-go Stycznia, 2002: 


powrót na główną stronę SP9GR

Dziękuję za odwiedzenie tej strony. Jesteś odwiedzającym od dnia 03 lutego 2002 r.
Zapraszam ponownie