www.qsl.net/yu1bbv

Početna Matični podaci Svetsko vreme Forum RK  Knjiga gostiju Kontakt

  DOBRODOŠLI NA WEB PREZENTACIJU RADIO KLUBA "BANJICA" YU1BBV

CQ zona 15         ITU zona 28         QTH lok KN04GR

Navigacija

_________________________

Donatori Radio kluba

Gradska opština Voždovac *Beograd*

Gradska opština Voždovac

 

KBC net - TRUF d.o.o.

 

Keep Light d.o.o.

R-A web prezentacije

 Dušan Grujić, YU1OS

 Savez radio-amatera Srbije

Savez radio-amatera Vojvodine
RADISTA - Telekomunikacioni vojni uređaji - Mali oglasi
NEŠA TISA - Amaterski i CB radio uređaji
DR MILITARY - Radio-uređaji, vojna tehnika, vojna oprema

 Kurs za radio-amatera i polaganje klase

2022. god.
  
2021. god.
Zbog pandemije COVID-19, Radio klub "Banjica" nije imao kurseve i polaganje klasa za radio-amatere 1. i 3. klase.
2020. god.

2019. god.

01.08.2019. -  - Podela Diploma i Licenci za radio-amatera 1 i 3 klase

Danas su podeljene Diplome i Licence za radio-amatersku 1 i 3 klasu.

Diplome i Licence dobili su:

Antonio Jestrović

YU2ANV

1. kl.

Goran Bradvarević

YU4BOS

3. kl.

Đorđe Nikolić

YU4UKP

3. kl.

Živojin Stojankić

YU4TAO

3. kl.

Radmila Stojanović

YU4ZKA

3. kl.

Ivan Popović

YU4MDA

3. kl.

Vladimir Rajičić

YU4MTS

3. kl.

13.07.2019. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 7 kandidata, izašlo su svi kandidata.

Ispit su položili svi kandidati sa odličnim uspehom.

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Antonio Jestrović 1. klasa
2. Goran Bradvarević 3. klasa
3. Đorđe Nikolić 3. klasa
4. Živojin Stojankić 3. klasa
5. Radmila Stojanović 3. klasa
6. Ivan Popović 3. klasa
7. Vladimir Rajičić 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Zoran Mladenović - YU1EW

SRS

  2. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  4. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

26.02.2019. -  - Podela Licenci i Diploma za radio-amatera 1 i 3 klase

Danas su podeljene Licence i Diplome za radio-amatersku 1 i 3 klasu.

Licence i Diplome dobili su:

Njegoš Drakula

YU1NJD

Marko Đoković

YT5HOK

Marko Maksimović

YU4MMA

Milan Bogdanović

YU4PEG

Ivan Pančevac

YU4QRE

Senaid Skelić

YU4JDS

Miloš Bojat

YU4GAL

Željko Ilić

YU4FOK

02.02.2019. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 3 klase

Na ispit za R-A izašlo je 7 kandidata.

Ispit su položili svi kandidati sa odličnim uspehom.

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Marko Đoković 1. klasa
2. Milan Bogdanović 3. klasa
3. Ivan Pančevac 3. klasa
4. Senaid Skelić 3. klasa
5. Miloš Bojat 3. klasa
6. Željko Ilić 3. klasa
7. Marko Maksimović 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Aleksandar Tomić - YU0W

SRS

  2. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  4. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

2018. god.

28.08.2018. -  - Podela Licenci za radio-amatera 1 i 3 klase

Danas su podeljene Licence za radio-amatersku 1 i 3 klasu.

Licence su dobili:

Stefan Radivojević

YU2BGD

Marko Martinović

YU4CKM

Nikola Janjić

YU4BBV

Dimitrije Vidić

YU4SRB

Željko Stevanović

YU4ZED

Marko Đoković

YU4HOK

Slobodan Popović

YU4SDM

Đorđe Jozić

YU2DJJ

Dragan Joksimović

YU4JOD

Novi radio-amateri - Članovi radio kluba

17.07.2018. -  - Podela Diploma za radio-amatera 1 i 3 klase

Danas su podeljene Diplome za radio-amatersku 1 i 3 klasu.

Diplome su dobili:

Stefan Radivojević

1. klasa R-A

Slobodan Petrović

1. klasa R-A

Đorđe Jozić

1. klasa R-A

Nikola Janjić

3. klasa R-A

Marko Đoković

3. klasa R-A

Slobodan Popović

3. klasa R-A

Dragan Joksimović

3. klasa R-A

Članovi radio kluba

sa svojim Diplomama

Dule YU1OS, Srećko YU1NLS i Simče YU4SDN

sa članovima radio kluba

16.06.2018. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 12 kandidata, izašlo je 10 kandidata.

Ispit su položili svi kandidati sa odličnim uspehom.

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Stefan Radivojević 1. klasa
2. Slobodan Petrović 1. klasa
3. Njegoš Drakula 1. klasa
4. Đorđe Jozić 1. klasa
5. Nikola Janjić 3. klasa
6. Dimitrije Vidić 3. klasa
7. Željko Stevanović 3. klasa
8. Marko Đoković 3. klasa
9. Slobodan Popović 3. klasa
10. Dragan Joksimović 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Vaso Nastasić - YT5T

SRS

  2. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  4. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

01.02.2018. -  - Podela Diploma za radio-amatera 1 i 3 klase

Danas su podeljene Diplome za radio-amatersku 1 i 3 klasu.

Diplome su dobili:

Marko Martinović

3. klasa R-A

Goran Jančić

3. klasa R-A

Veljko Petrović

3. klasa R-A

Aleksandar Milinković

1. klasa R-A

Članovi radio kluba sa svojim Diplomama

27.01.2018. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 4 kandidata, izašli su svi kandidati.

Ispit su položili svi kandidati sa odličnim uspehom.

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Aleksandar Milinković 1. klasa
2. Veljko Petrović 3. klasa
3. Marko Martinović 3. klasa
4. Goran Jančić 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  2. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

2017. god.

22.06.2017. -  - Podela Diploma i Licenci za radio-amatera

Danas su podeljene Diplome i Licence za radio-amatersku 3 klasu.

Diplome i Licence dobili su:

Nenad Stanojević

YU4SDN

3. klasa r-a

Dejan Vukčić

YU4DDM

3. klasa r-a

Slobodan Jovanović

YU4JSB

3. klasa r-a

Rastko Prlić

YU4VMA

3. klasa r-a

Saša Žiža

YU4SZZ

3. klasa r-a

10.06.2017. - Polaganje ispita za radio-amatera 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 5 kandidata, izašli su svi kandidati.

Ispit je položilo svih 5 kandidata sa odličnim uspehom.

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Dejan Vujčić 3. klasa
2. Slobodan Jovanović 3. klasa
3. Rastko Prlić 3. klasa
4. Saša Žiža 3. klasa
5. Nenad Stanojević - YT1SDN 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  2. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

2016. god.

29.12.2016. -  - Podela Diploma i Licenci za radio-amatera

Danas su podeljene Diplome i Licence za radio-amatersku 1, 2 i 3 klasu.

Diplome i Licence

Diplome i Licence dobili su:

Dušan Ponjavić - YU1WTF

1. klasa r-a

Marko Tufegdžić - YU1TUF

1. klasa r-a

Živojko Vukašin - YU4ZIK

3. klasa r-a

Vladimir Stojanović - YU4MCS

3. klasa r-a

Srboljub Stevanović - YU4SSV

3. klasa r-a

Aleksandar Milinković - YU4ACA

3. klasa r-a

Diplome i Licence će biti kasnije podeljene sledećim članovima:

- Aleksandar Ristić - YT2ARA, 1. klasa r-a

- Milan Zajić - YU7SPS, 1. klasa r-a

- Slavko Damjanov - YT8PSV, 2. klasa r-a

 

24.12.2016. - Polaganje ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 9 kandidata, izašli su svi kandidati.

Ispit je položilo svih 9 kandidata sa odličnim uspehom, i to:

    1. klasa r-a ............. 4

    2. klasa r-a ............. 1

    3. klasa r-a ............. 4

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Aleksandar Ristić 1. klasa
2. Dušan Ponjavić 1. klasa
3. Marko Tufegdžić 1. klasa
4. Milan Zajić 1. klasa
5. Slavko Damjanov 2. klasa
6. Živojko Vukašin 3. klasa
7. Vladimir Stojanović 3. klasa
8. Srboljub Stefanović 3. klasa
9. Aleksandar Milinković 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  2. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

27.09.2016. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počinje 27.09.2016. godine u 20 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

Kurs će se održavati: utorak i četvrtak od 20:00 - 21:30 č.

05.07.2016. -  - Podela Diploma i Licenci za radio-amatera

Danas su podeljene Diplome i Licence za radio-amatersku 1, 2 i 3 klasu.

Diplome i Licence dobili su:

Saša Petrović - YU3CMD

1. klasa r-a

Branko Mihajlović - YU5KBM

1. klasa r-a

Pavle Mijanović - YT1PMC

2. klasa r-a

Đorđe Tošić - YU4TOS

3. klasa r-a

Marko Sekulić - YU4MSA

3. klasa r-a

Nemanja Mihajlović - YU4NEM

3. klasa r-a

Velimir Ristić - YU4RVB

3. klasa r-a

25.06.2016. - Polaganje ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 7 kandidata, izašli su svi kandidati.

Ispit je položilo svih 7 kandidata sa odličnim uspehom, i to:

    1. klasa r-a ............. 2

    2. klasa r-a ............. 1

    3. klasa r-a ............. 4

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Saša Petrović 1. klasa
2. Branko Mihajlović 1. klasa
3. Pavle Mijanović 2. klasa
4. Đorđe Tošić 3. klasa
5. Marko Sekulić 3. klasa
6. Nemanja Mihajlović 3. klasa
7. Velimir Ristić 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  2. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

03.05.2016. -  - Podela Diploma i Licenci za radio-amatera

Danas su podeljene Diplome i Licence za radio-amatersku 1, 2 i 3 klasu.

Diplome i Licence dobili su:

Gordan Žužić - YU1ZUZ

1. klasa r-a

Zoran Tomić - YT8MUP

2. klasa r-a

Nemanja Maksimović - YT1NMB

2. klasa r-a

Branko Mihajlović - YU4KBM

3. klasa r-a

Novi radio-amateri sa svojim Diplomama i Licencama

23.04.2016. - Polaganje ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 6 kandidata, izašlo je 4 kandidata.

Ispit su položila sva 4 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 1

    2. klasa r-a ............. 2

    3. klasa r-a ............. 1

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Gordan Žužić 1. klasa
2. Zoran Tomić 2. klasa
3. Nemanja Maksimović 2. klasa
4. Branko Mihajlović 3. klasa   iz RK "Knjaževac" YU1FWX

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Dušan Grujić - YU1OS

RK "Banjica" YU1BBV

  2. Milenko Ristanović - YU2KNO 

RK "Banjica" YU1BBV

  3. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS

RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

2015. god.

29.12.2015. -  - Podela Diploma za radio-amaterske klase

Danas su podeljene Diplome za radio-amatersku 1 i 3. klasu.

Diplome su dobili:

1.   Aleksandar Janković 1. klasa YT3ACA
2.   Zoran Smiljković 1. klasa YU1ZSA
3.   Nenad Rajić 3. klasa YU4NRS

26.12.2015. - Polaganje ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Na ispit za R-A od prijavljenih 9 kandidata, izašlo je 8 kandidata.

Ispit je položilo 3 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 2

    3. klasa r-a ............. 1

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Aleksandar Janković 1. klasa
2. Zoran Smiljković 1. klasa
3. Nenad Rajić 3. klasa

Komisija za polaganje bila je u sastavu:

  1. Vaso Nastasić - YT5T SRS
  2. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  3. Milenko Ristanović - YU2KNO  RK "Banjica" YU1BBV
  4. Sreten Ljubisavljević - YU1NLS RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

20.10.2015. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počinje 20.10.2015. godine u 20 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

Kurs će se održavati: utorak i četvrtak od 20:00 - 21:30 č.

26.03.2015. -  - Podela Diploma i licenci za radio-amaterske klase

Danas su podeljene Diplome i licence za radio-amatersku 1 i 3. klasu.

Diplome i licence su dobili:

1.   Relja Novaković 1. klasa YU1REX
2.   Aleksandar Janković 3. klasa YU4VAT

21.03.2015. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 3 klase

Na ispit za RA je izašlo 2 kandidata. Ispit je položilo 2 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 1

    3. klasa r-a ............. 1

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Relja Novaković 1. klasa
2. Aleksandar Janković 3. klasa

Komisija za polaganje je bila iz našeg kluba, u sastavu:

  1. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  2. Milenko Ristanović - YU2KNO  RK "Banjica" YU1BBV
  3. Aleksandar Jovanović - YU1GJ RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati i u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

03.01.2015. -  - Podela Diploma i licenci za radio-amaterske klase

Danas su podeljene Diplome i licence za radio-amatersku 1 i 2. klasu.

Diplome i licence su dobili:

1.   Marjan Frković 1. klasa YU3PKB
2.   Aleksandar Janković 2. klasa YT1ALE

2014. god.

27.12.2014. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 2 klase

Od 8 prijavljenih kandidata, na ispit je izašlo 4 kandidata. Ispit je položilo 2 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 1

    2. klasa r-a ............. 1

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Marjan Frković 1. klasa
2. Aleksandar Janković 2. klasa

Komisija za polaganje bila je iz SRS-a i našeg kluba, u sastavu:

  1. Vaso Nastasić - YT5T SRS
  2. Rodoljub Aljinović - YT2RA  SRS
  3. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  4. Aleksandar Jovanović - YU1GJ RK "Banjica" YU1BBV

Foto: Milenko YU2KNO

Više slika možete pogledati i u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

07.10.2014. -  - Podela Diploma i licenci za radio-amaterske klase

Danas su u našem radio klubu podeljene Diplome i licence za radio-amatersku 1 i 2. klasu.

Diplome i licence su dobili:

1.   Ivan Sretenović 1. klasa YT5PET
2.   Darko Pavlović 2. klasa YT1DXP
3.   Lazar Lekić 2. klasa YT1JDL

27.09.2014. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 2 klase

Od 6 prijavljenih kandidata, ispit je položilo 3 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 1

    2. klasa r-a ............. 2

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Ivan Sretenović 1. klasa
2. Darko Pavlović 2. klasa
3. Lazar Lekić 2. klasa

Komisija za polaganje bila je iz SRS-a i našeg kluba, u sastavu:

  1. Siniša Radulović - YU1RA SRS
  2. Vaso Nastasić - YT5T  SRS
  3. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  4. Vladimir Blagojević - YU1NVA RK "Banjica" YU1BBV

Foto: Milenko YU2KNO i Aca YU1GJ

Više slika možete pogledati i u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

02.07.2014. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počinje 07.07.2014. godine u 19 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

Kurs će se održavati: ponedeljak, sreda i petak od 19 - 21 č.

01.07.2014. -  - Podela Diploma i licenci za radio-amaterske klase

Danas su u našem radio klubu podeljene Diplome i licence za radio-amatersku 1 i 2. klasu.

Diplome i licence su dobili:

1.   Andreja Kostić 1. klasa YU1NKA
2.   Goran Kozomara 1. klasa YU1XOR
3.   Petar Bojović 1. klasa YU1PXY
4.   Jovan Jarić 2. klasa YT1JBJ
5.   Siniša Canić 2. klasa YT1TST

19.06.2013. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 2 klase

Od 14 prijavljenih kandidata, na polaganje je izašlo 11 kandidata, a ispit je položilo 6 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 3

    2. klasa r-a ............. 3

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Andreja Kostić 1. klasa
2. Goran Kozomara 1. klasa
3. Petar Bojović 1. klasa
4. Siniša Canić 2. klasa
5. Jovan Jarić 2. klasa
6. Tomislav Dimić 2. klasa

Komisija za polaganje bila je iz SRS-a i našeg kluba, u sastavu:

  1. Zvonko Colja - YT1WA SRS
  2. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  3. Vladimir Blagojević - YU1NVA RK "Banjica" YU1BBV
  4. Igor Kramaršič - YU2IKR RK "Banjica" YU1BBV

10.02.2014. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počinje 25.02.2014. godine u 20 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

04.02.2014. -  - Podela Diploma i licenci za radio-amaterske klase

Danas su u našem radio klubu podeljene Diplome i licence za radio-amatersku 2. klasu.

Diplome i licence su dobili:

1.   Dejan Stolić 2. klasa YT1DTX
2.   Saša Jovanović 2. klasa YT1STX

2013. god.

26.11.2013. -  - Podela Diploma za radio-amaterske klase

Danas su u našem radio klubu podeljene Diplome za radio-amatersku 2 i 3 klasu.

Diplome su dobili:

1.   Slobodan Petrović 2. klasa rezervisan. poz. znak:  YT1BTX
2.   Nikola Vasić 3. klasa rezervisan. poz. znak:  YU4OBR
3.   Srđan Pokorni 3. klasa rezervisan. poz. znak:  YU4SPK
4.   Stefan Lazarević 3. klasa rezervisan. poz. znak:  YU4DSL
5.   Stevan Stajković 3. klasa rezervisan. poz. znak:  YU4TAU

Slobodan Petrović 2.kl.

Nikola Vasić 3.kl.

Stefan Lazarević 3.kl.

Srđan Pokorni 3.kl.

Stevan Stajković 3.kl.

Slike možete pogledati i u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

23.11.2013. - Polaganje ispita za radio-amatera 2 i 3 klase

Od 11 prijavljenih kandidata, na polaganje je izašlo 7 kandidata, a ispit je položilo 5 kandidata, i to:

    2. klasa r-a ............. 1

    3. klasa r-a ............. 4

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Slobodan Petrović 2. klasa
2. Nikola Vasić 3. klasa
3. Srđan Pokorni 3. klasa
4. Stefan Lazarević 3. klasa
5. Stevan Stajković 3. klasa

Komisija za polaganje je bila iz SRS-a i našeg kluba, u sastavu:

  1. Siniša Radulović - YU1RA SRS
  2. Zvonko Colja - YT1WA SRS
  3. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  4. Ivan Uljarević - YU2ECP RK "Banjica" YU1BBV

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

10.09.2013. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počeo je 10.09.2013. godine u 20 časova u prostorijama radio kluba.

16.04.2013. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počinje 16.04.2013. godine u 20 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

09.03.2013. - Polaganje ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Na polaganje je izašlo 14 kandidata, a ispit je položilo 10 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 6

    2. klasa r-a ............. 3

    3. klasa r-a ............. 1

Kandidati koji su položili radio-amatersku klasu:

1. Petar Jurišić 1. klasa
2. Petar Rašović 1. klasa
3. Aleksandar Savić 1. klasa
4. Milan Teodorović 1. klasa
5. Stevo Fidanovski 1. klasa
6. Goran Vidović 1. klasa
7. Nebojša Kostić 2. klasa
8. Jelena Kostić 2. klasa
9. Dragomir Latinčić 2. klasa
10. Milovan Janković 3. klasa

Komisija za polaganje je bila iz SRS-a i našeg kluba, u sastavu:

  1. Zvonko Colja - YT1WA SRS
  2. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  3. Vladimir Blagojević - YU1NVA RK "Banjica" YU1BBV

Ispitna komisija

Polaganje ispita za radio-amatera

Ispitna komisija gleda testove

Dule YU1OS gleda test

Saopstenje rezultata ispita za RA

Posle polaganja ispita - Kandidati i ispitna komisija

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

Organizovanje stručnog ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Radio klub "Banjica" organizuje polaganje stručnog ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase.

Ispit će se održati u subotu 09. marta 2013. godine u 11 časova u prostorijama radio kluba.

2012. god.

20.11.2012. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatere 1, 2 i 3 klase počinje 20.11.2012. godine u 18 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

Kurs vode Dušan Grujić - YU1OS i Vladimir Blagojević - YU1NVA.

09.02.2012. - Podela Diploma za radio-amaterske klase

Danas je u našem radio klubu održana mala svečanost povodom podele Diploma za radio-amatersku 1, 2 i 3 klasu.

Diplome su dobili:

    1. Rajko Štulić, 1. klasa

    2. Goran Vujnić, 2. klasa

    3. Srećko Radenko Gruber, 2. klasa

    4. Stefan Zubanović, 2. klasa

    5. Nemanja Nikolić, 3. klasa

    6. Aleksandar Savić, 3. klasa

    7. Luka Frenc, 3. klasa

Dvoje našin mladih kolega već je dobilo radio-amaterske licence i pozivne znake, i to: Nemanja, YU4NAA i Luka, YU4CAT.

Članovi radio kluba i gosti

"Mladi" radio-amateri sa diplomama

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

04.02.2012. - Polaganje ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Danas je održano polaganje stručnog ispita za radio-amatera 1, 2 i 3 klase. Bilo je prijavljeno 15 kandidata.

Na polaganje je izašlo 11 kandidata, a ispit je položilo 7 kandidata, i to:

    1. klasa r-a ............. 1

    2. klasa r-a ............. 3

    3. klasa r-a ............. 3

Komisija za polaganje je bila iz SRS-a i našeg kluba, u sastavu:

  1. Siniša Radulović - YU1RA SRS
  2. Zvonko Colja - YT1WA SRS
  3. Dušan Grujić - YU1OS RK "Banjica" YU1BBV
  4. Ivan Uljarević - YU2ECP RK "Banjica" YU1BBV

Ispitna komisija

Pred početak ispita

Pred početak ispita

Ispitna komisija

Ispitna komisija

Kandidati rešavaju test

Kandidati rešavaju test

Kandidati rešavaju test

Kandidati rešavaju test

Posle ispita, kandidati koji su polagali radio-amatersku klasu, napravili su malo slavlje uz roštilj i piće u prostorijama kluba.

Slavlje posle ispita

Slavlje posle ispita

Slavlje posle ispita

Više slika možete pogledati u delu GALERIJA, ili na ovom linku.

2011. god.

20.09.2011. - Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase

Kurs za radio-amatera 1, 2 i 3 klase počeo je danas u 18 časova u prostorijama radio kluba, OŠ "Vojvoda Stepa", Vojvode Stepe 520, Beograd - Kumodraž.

Na kursu imamo 15 polaznika za sve tri radio-amaterske klase.

Kurs vode Dušan Grujić - YU1OS i Ivan Uljarević - YU2ECP.

Polaganje za klase se očekuje krajem Decembra meseca, ili početkom sledeće godine, u zavisnosti od spremnosti kandidata.

Ivan YU2ECP

17.01.2011. - Polaganje ispita za radio-amatera 1 i 2 klase

Danas je održano polaganje stručnog ispita za 1 i 2 radio-amatersku klasu u prostorijama radio kluba, MZ "Banjica", Bulevar oslobođenja 96.

Klasu je položilo ukupno 12 kandidata.

2010. god.

18.10.2010. - Kurs za radio-amatera 1 i 2 klase

Kurs za radio-amatere 1 i 2 klase počeo je danas u 18 časova u prostorijama radio kluba, MZ "Banjica", Bulevar oslobođenja 96, Beograd - Voždovac.

na vrh strane

 

Propagacije

SOLAR ACTIVITY
Solar X-rays

Geomagnetic Field

DX ROBOT
VHF Aurora

144 MHz E-Skip in EU

MUF & Es activity

Status

MS activity

 Status

 

 

Logo radio kluba

 
 

 

 

© Copyright 2010-2022 RK "Banjica" | [email protected]

 

 

Radio-amaterska e-mail lista

RADIO KLUBA "BANJICA"

Prijava na: yu1bbv_group

Powered by us.groups.yahoo.com

  Group E-mail Adrese:

Sva prava zadržana. Zabranjeno je kopiranje i linkovanje sadržaja web prezentacije RK "Banjica" u celini i u delovima bez odobrenja.