4 grudnia 1997 - Beacon w paśmie dziesięciu metrów
Alex, VE3GOP uruchomił radio beacon w paśmie dziesięciu metrów. W tym momencie beacon ma moc 5 watów zasilając trzech-elementową antenę skierowaną na Europę (azymut 60 stopni). Jest to tymczasowa instalacja, lecz Alex zamierza utrzymać pracę tego beacon'a z nowym nadajnikiem i nową anteną. Proszę słuchać na 28,236 MHz CW. Alex będzie wdzięczny otrzymując raport recepcji sygnału przez e-mail lub jako QSL kartę.
16 sierpnia 1997 - Ekspedycja na Sable Island
Nasz kolega Jarek, VA3NCD wyjechał na jednoosobową ekspedycję na Sable Island (u wybrzeży Nowej Szkocji) skąd był czynny w dniach 9-12 sierpnia '97 pod znakiem CY0NCD. Bilans wyprawy zamknął się liczbą około 2500 łączności, kilku kaset video i rolek filmu. Jarek zapowiada udostępnić nam zgromadzone materiały i opowiedzieć wszystko przy okazji spotkania naszej grupy. Wielu kolegów z Toronto miało łaczność z Jarkiem w ostatnim dniu jego pobytu na wyspie. QSL direct or via bureau ;-)
15 sierpnia 1997 - SO6NXO w Polsce
Zwracajcie uwagę na Grzegorza VE3NXO, który będzie na wakacjach w Polsce do 18-go września. Grzegorz otrzymał licencję gościnną S06NXO i zamierza pojawiać się na 14.273 MHz. Nie od razu jednak, jako że najpierw musi się trochę zadomowić. Udanych wakacji, Grzegorz!
8 sierpnia 1997 - Stanisław Tymiński, VE3MLB
Nasza grupa powiększa się! Dołączył do nas Stanisław Tymiński, VE3MLB. Sekcja MEMBERS zostanie uaktualniona, gdy tylko otrzymamy więcej danych. Stanisław jest krótkofalowcem od ponad 35 lat, znanym również pod polskim znakiem SP5XVV. Bywa czynny w pasmie 20 metrów ale zapowiada wkrótce pojawić się na naszym przemienniku, gdy zaopatrzy się w sprzęt na VHF/UHF. Witamy w naszej grupie, Staszku!
Home Members Links Repeater Guest Book Contact Us