SR6DJC

Wstęp

Węzeł Packet Radio SR6DJC wznowił działalność w lutym 2005 r. Dzięki dobrej współpracy Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK z Miejskim Inspektoratem Obrony Cywilnej i talentom negocjacyjnym kolegi Kazika SQ6FHW uzyskaliśmy zgodę Prezydenta Jeleniej Góry na zainstalowanie węzła w budynku Urzędu Miejskiego. Jednocześnie uzyskaliśmy połączenie z internetem, jednak na razie bez publicznego adresu IP. Mimo tego, tak jak 5 lat temu, uruchomiona została wymiana korespondencji przez internet. Nasz główny BBS SR6DJG-8 nie jest już w pełni zależny od połączeń linkami radiowymi i w przypadku ich awarii korzysta z pomocy SR6DJC-8 (preferujemy łączność radiową).

SR6DJC jest węzłem pomocniczym dla węzła SR6DJG, toteż zwykli użytkownicy korzystają z niego w sposób pośredni. Poza wspomnianym wyżej wsparciem w przekazywaniu korespondencji PR, SR6DJC pośredniczy w przekazywaniu informacji DX (SR6DJG-9). Dla użytkowników TCPIP stanowi on bramę do połączeń poza węzeł jeleniogórski (Squid) i zapewnia transmisję poczty elektronicznej do i z serwera jelenia.ampr.org (SR6DJG-5).

USŁUGI PR

USŁUGI TCPIP (SR6DJC-9).

Węzeł przejmuje połączenia TCPIP jako stacja o znaku SR6DJC-9 o adresie IP: 44.165.106.254 (jelenia-l.ampr.org) i jednocześnie jako SR6DJG-10 o adresie IP: 44.165.106.201 (sr6djc.ampr.org).
Konieczne jest wpisanie parametrów stacji korzystających z serwera przez administratora do plików konfiguracyjnych.

Uwagi

SR6DJC jest węzłem pomocniczym. Proponujemy korzystanie z głównego węzła SR6DJG.

Zapraszamy do korzystania z węzła Packet Radio w Jeleniej Górze. W przypadku pytań prosimy korespondencję kierować do operatorów: SP6CRT i SP6QKJ. Użytkowników Packet Radio prosimy o korespondencję na SR6DJG#JG.POL.EU.

 

SP6CRT 2005 r