Petr Bravenec

OK2PID

Můj deníček


WX pictures


Konstrukce


Prográmky
Utilities


Xpr for Linux


Satelity pro Win 3.1


Slovník

 
Co u mě najdete:

V deníčku si můžete přečíst o tom, co dělám, jak mi roste pes, jak zlobí družice, občas nějaký vtip, poznámky a mini recenze k programům v Linuxu, postřehy ze života, komentáře k některým satelitním snímkům a spoustu dalších věcí. Deníček aktualizuji většinou dvakrát až třikrát týdně.

Doma mám přijímač meteorologických snímků z družice Meteosat 7. Konvertor jsem si opatřil začátkem roku 1998, dříve jsem měl pouze přijímač snímků z družic NOAA na kmitočtu kolem 137 MHz. Jeden takový snímek z NOAA 14 tady mám na ukázku, moje bydliště je označené křížkem.
Dalším zajímavým obrázkem je snímek Kaspického a Aralského moře. Zkuste snímek porovnat s opravdovou mapou, stačí školní atlas, pokud možno staršího data vydání. Budete překvapeni.
Čerstvé a zajímavé obrázky pravidelně měním.

Na počítači doma mi běží operační systém Linux. Můžete u mě najít návod na zprovoznění paketového rádia v Linuxu, terminálový program Xpr a stručné pojednání, na čem mi Linux běhá a jaké programy mám nejraději.

These WWW pages are writen in czech language mainly. If you don't understand czech, you can still find something interesting here.

If you want some nice program for packet radio running under Linux, try Xpr: ftp://147.229.35.11/pub/hamradio/Xpr. It runs under X11 environment and I strongly recommend accelerated VGA card The rest of system is not critical. I run it on 386DX/40 with 20 MB RAM.

Other my activity - reception WX images from satellites. On this image is my QTH marked with cross. The picture is taken June 28 1997 at 12:25 UTC. Another interesting picture: Caspic sea. Please compare it with real map. I think you will be surprised as I'm.

Todays I have down converter from 1.7 GHz and I recive pictures from Meteosat 7. The pictures from Meteosat I change frequently.

The program to receiving pictures from Meteosat 7 is freely available. It works with receiver connected to PC with serial port and the speed used is 57K6 Bd.


  • Čeština - stránky je psané v kódu podle mezinárodně uznávané normy ISO-8859-2 a v hlavičce je to uvedeno. WWW prohlížeče, jako je Netscape Navigator 3.03 a MS internet Explorer 3.0 si s tím s přehledem poradí. Pokud ne, omlouvám se, ale máte smůlu. Těžko můžu správce tohoto serveru - Američana - přesvědčovat, aby nainstaloval podporu češtiny. Stejně tak si myslím, že by se tvářil dost nechápavě, kdybych měl každý dokument uložený na serveru nejméně třikrát. O problémech s češtinou si můžete počíst na serveru www.cestina.cz.

  • Návštěvník číslo  100000 od začátku roku 1998.     e-mail
    You are visitor number since begin of the year 1998