Satelity pro Windows

Note: this program is available in czech language only so this is all english on this page.
Nové verze Nové verze nejsou a nebudou. MS DOS jsem smazal, Windows 3.11 už nepoužívám a Windows 95 jsem ještě neviděl. Windows NT nemám na čem pouštět a tak mi doma běží už tři roky Linux. Vyvíjet software zadarmo pro Microsoftí systémy je drahá a nevděčná práce. Pokud nechci krást, musím koupit za nějakých pět tisíc Windows 95, abych to měl na čem zkoušet. Dál potřebuju překladač: obyčejný zhruba za tytéž peníze, na Profi verzi abych vynaložil tak 20 tisíc. Mám zkušenosti, že překladače pro MS platformy jsou tak zachybované a mají tak málo možností, že velmi důkladný debugger je nezbytný. Nechci tvrdit, že by jejich autoři odvedli mizernou práci - na písku palác nikdo nepostaví.

Kde vzít program Program můžete stáhnout přímo zde. Je to zkomprimováno programem ARJ, který, doufám, se u vás na disku najde. Zájemcům bez ARJ to jinak nezabalím, protože - jak už jsem říkal - nemám DOS a nemůžu tudíž pouštět žádné jiné dosové zabalovače Satelitů pro Windows. Program je taktéž dostupný přes síť PR v BBS OK0POV.
K programu jsou volně dostupné zdrojové tvary, doufám, že nic nechybí. V systémech od Microsoftu vám to sice bude na kočku, protože zde neexistuje jednotné vývojové prostředí a jazyk C v provedení Borland je úplně jiný jazyk, než C v provedení Microsoft: "To se na to podívám, aby mohli zákazníci jen tak koupit Borlandí překladač a ono jim to fungovalo," řekl si Gates, "to raději ať je v tom bordel a na céčko si ve firmě vymyslím vlastní normu!". I když rozhodně nepatří k mým zlozvykům bránit zrzavého Billa, musím konstatovat, že Bill v nejede sám, a že tohle si ve světě PC řekli pravděpodobně všichni.
Pokud si to chcete přece jen přeložit sami, tak zkuste Borland C++ verze 2.0, se kterou jsem při vývoji pracoval i já (koupil jsem to ve výprodeji za 3700 Kčs).

Kde vzít data Data je nutné co nejčastěji aktualizovat. Podle starých dat bude program počítat nesmysly. Na Internetu se dají data sehnat tady: V síti PR je to trošku komplikovanější, ale přesto velmi jednoduché. Sám sháním data právě ve své lokální BBS typu FBB; používám tento postup:
    LC KEP*
    LL 10
    R #
    
Příkaz LC nastaví filtr na zprávy s keplerovskými daty, příkaz LL vypíše posledních deset zpráv a příkazem R si přečtu vybranou zprávu. Znak # znamená číslo vybrané zprávy. Ale to byste - jako uživatelé PR - měli znát. V BBS jiných typů se neorientuji, takže vám poradit nemůžu.

Alternativy V Linuxu používám program SatTrack 3.1.4. Program není omezen pouze na prostředí Linux, běhá to v kdejakém Unixu. Není to tak komfortní, jako můj program, ale běhá to rychleji, přesněji, běhá to v mnohoúlohovém operačním systému (není to omezené na obyčejné víceúlohové), dá se to pouštět dávkově a nepotřebuje to nutně grafické prostředí.

mail