Welcome to OK1UHU's corner

Tato stránka si neklade za cíl prezentovat jakékoli autorovy přednosti, dokonalosti či úžasnost. Autor je ve skutečnosti naprostý hlupák, nic neví, nikdy nikde nebyl a o radioamatérech jen slyšel. Pozdravujeme Brouka Pytlíka.
This page is not intended as a presentation of author's advantages, felicities, perfection or marvellness. In a fact, the author is deep stupid, does not know anything, did never been anywhere and heard about the radioamateurs in rumours only. Greetings to Cockroach the Pouch!

Topics:


(tentokrát bez překladu)

Green radio gallery


R3 receiver


R4 receiver


R5 receiver


RF-11 manpack


R-325 manpack


R01M pager
early 70's


OZVENA pager
1980's
More
radios
coming
soon
...

 Morse encoder v.0.2 by UHU, 2005-07-03, enjoy!
 Text to send 
(1000chr limit)
 Timing  ... element length in seconds.
 Pitch  ... tone pitch in Hz.
 Humanizing factor  ... 0 - 0.5, higher -> less machine-like
 VFO badness  ... -50 - +50, quality of TX filter caps :o)))


Czech language only stuff ...

Jak jsem se těšil

V dětství jsem občas čítal o nájezdech na středověká města, o plundrování obecních sýpek, rabování obchodů, pobíjení bezbranných civilistů a znásilňování žen po desítkách. V souladu se stále opakovaným blábolem pánů čavistů jsem se těšil, že něco takového konečně zažiju na vlastní kůži po vpádu naprosto nekvalifikovaných hord déčkařského šmejdu na posvátné krátké vlny, a to hned poté, co jim to zákon dovolí, protože se na to třesou jak študent na vdovu.

Nestalo se, samozřejmě, nic. A tak jsem udělal aspoň radost Honzovi MNV a Pavlovi KZ, kteří si rovněž veřejně posteskli, jak se těšili na nové tváře a ono nic. Tihle dva pánové byli mým prvním legálním spojením na KV pod vlastní značkou po dvaceti letech jejího držení. Děkuji za přivítání, od Vás bylo upřímné. Ani dalších pár spojení, fone i telegrafem, mi žádný pocit vítězného dobyvatele nepřineslo a za celý den průběžného monitorování všech pásem jsem zaslechl jednu jedinou novou OK značku.

Zkrátka, plundrování a znásilňování jsem si zase neužil. Nezbývá, než opět zkonstatovat, že čavové nám lhali. Koneckonců, v tom jsou opravdu elita, ty jen tak někdo netrumfne.

ASMKS Lysolaje
Zveřejněná tabulka lokací měřicích bodů ASMKS mne vyprovokovala k návštěvě jednoho z nich, nehledě k tomu, že uvedeným místem často jezdím. Tož si prohlédněte obrázky:

Nainstalovaný anténní systém (tipnul bych to na ADD051) a z ní odhadnutelné měřící vybavení ( R&S DDF, řady 0xE) dává tušit i kmitočtový rozsah měření, t.j. od 20MHz do 3GHz. Výhled na Prahu je z místa bodu pěkný a zaměření ve spolupráci s druhým měřicím bodem na Tehově bude vcelku přesné ...

IARU Reg.1 CW requirement summary ...
Velmi pěkně zpracovaný přehled toho, jak jednotlivé země v IARU regionu 1 reagují na výsledky WRC-2003 lze nalézt tady. Podle těchto informací byla i updatována mapka rozšíření filosofie bídy.
UPDATE 12.9.2004: Už nás trhlo i Bulharsko, k 27.8.2004 zrušili zkoušku z CW a implementovali T/R61-02. Gratuluji Bulharům, čest poraženým.
UPDATE 4.3.2005: S velkou radostí vybarvujeme Španělsko ... tak už je ta západní Evropa skoro komplet...
UPDATE 14.3.2005: V Itálii otevírají rozpravu k možnostem likvidace zkoušky z telegrafie a přijetí evropského licenčního modelu, více informací tady.
UPDATE 1.5.2005: Neuvěřitelné stalo se skutkem, přes křečovité snahy různých podivných mužů jsme dnes vybarvili Českou Republiku.

Tady si můžete přečíst starší moudra ...