» o nás «


volací znak: OK1KGR
qth: LOVOSICE lokátor: JO70AM okres: ELT
2. qth: kóta Lovoš lokátor: JO70AM okres: ELT


   Jsme malý, chudý, ale aktivní radioklub s dlouholetou tradicí. Vznik našeho radioklubu se datuje ke dni 1. března 1957, což znamená, že jsme v roce 2002 oslavili 45. výročí. Za tuto dobu prošlo naším radioklubem několik desítek operátorů a bylo vystřídáno několik stálých QTH.

   V současné době náš klub čítá 9 členů, ale z toho pouze 4 aktivní. Hlavní těžiště naší činnosti spočívá v účasti ve VKV závodech, zatím sice pouze na 2 m pásmu, ale do budoucna máme v plánu i vyšší kmitočty. Na KV nás můžete zaslechnout převážně v závodě AKTIVITA 160 M a to díky Petrovi, OK1HSF, který se tohoto závodu zúčastňuje, na úkor svého výsledku, též pod značkou našeho klubu. Petr je zároveň vyhodnocovatelem výše zmíněného závodu a to jak části SSB, tak i CW.

   Veliký kus práce pro náš klub odvádí Josef, OK1-35717, který má na svém kontě, mj., výrobu ant. stožáru, ant. rotátoru a agregátu pro dobíjení baterií při PD, za což mu patří obrovský dík.   V loňské VKV závodní sezóně jsme se po několika letech opět zúčastnili Polního dne mládeže a to díky Jakubovi, OK1-35878, který měl závod rozjetý, troufám si tvrdit, na slušné umístění, leč závada na zařízení vykonala své a tak nakonec Jakub absolvoval pouze polovinu závodu, což se projevilo na konečném výsledku. Tímto snad byla smůla na nějaký čas vyčerpána a letošní PDM dopadne lépe.

   Celkem jsme se v r. 2003 zúčastnili 31 závodů, převážně v pásmu 2 m, ale Petr, OK1HSF reprezentoval náš radioklub též na KV, kde se pod klubovou značkou zúčastnil několika kol SSB části Aktivity 160 m a v předběžném ročním vyhodnocení umístil značku OK1KGR na pěkné 7. místo z celkového počtu 27 stanic.

   Věříme, že letošní rok bude minimálně stejně úspěšný jako ten loňský, ale pokud bude lepší, rozhodně se nebudeme zlobit.

   

Zde sídlíme - klikněte na mapku.

nmapka2.jpg(10 kb)


ok1kgr © 2003 - 2004