2. SUBREGIONÁLNÍ ZÁVOD 2004

QTH: Lovosice - Lhotka (156 m.n.m.) * * * Loc.: JO70AM

Op.: Rom@n, OK1DSA


Doufali jsme, že tento závod bude jakousi satisfakcí za nepovedený, díky špatným conds, první Subregionál, ale vypadá to, že nás v této contestové sezóně jaksi opustilo štěstí.

Téměř přesně na den měsíc před závodem jsem si přivodil tak nešťastný výron kotníku levé nohy, že tento ještě dnes není zcela OK. Doufal jsem, že do dne D bude kotník vpořádku, ale jak jsem již předeslal, nakonec jsem si mohl o výšlapu na Lovoš (2. QTH) nechat pouze zdát. Asi týden před závodem se ukázalo, že ani Petr, OK1HSF se nebude moct zúčastnit a tak bylo jasné, že účast v tomto závodě budeme moci zapsat do kolonky "NEVYDAŘENÉ" a zúčastnit se, já s Jakubem, OK1- 35878 jako rozdávači bodů ze stálého stanoviště. Nakonec se nemohl zúčastnit ani Jakub a tak prezentace naší značky v éteru zůstala pouze na mně. Tímto jsem částečně odpověděl na případnou otázku, proč je stanice s třípísmenným sufixem začínajícím písmenem "K" přihlášena v kategorii SINGLE. Je tak učiněno přesně v intencích podmínek tohoto závodu, neboť jsou vypsány pouze kategorie single op. a multi op. a ne vyloženě klubové stanice, jako je tomu např. v Aktivitě 160 m, to by potom bylo samozřejmě o něčem jiném. Ale nyní zpět k vlastnímu závodu.

Vzhledem k skromné výbavě bylo jasné, že krom občasného zacékvení si, bude hlavní těžiště ve vyhledávání stanic a snažil jsem se, jak jen to šlo, navazovat spojení se stanicemi 200 km a více vzdálenými. Proladěním pásma po odstartování závodu jsem zjistil, že condx jsou tentokrát vcelku dobré a to hlavně JV směrem, kam jsem ostatně měl fixně směrovanou anténu - hi, ale také jsem pochopil, že v signály (občas příšernými) přecpaném SSB segmentu se budu prosazovat jen ztuha a tak jsem záhy přešaltoval na CW, kde tou dobou bylo jen pár, zřejmě stejně "postižených", stanic, ale nutno podotknout, že i později, kdy stanic na CW přibylo, bylo zde čistěji než v SSB části a kolikrát nebyl ani problém poslech bez zapnutého CW filtru.
Největším zážitkem bylo bezproblémové spojení se stanicí YO2KBK/P z KN06UG - 736 km. Rovněž překvapil počet spojení s OM stanicemi, kterých je celkem zalogováno 17, což je počet, kerý normálně dosahujeme z Lovoše (!).
Slyšel jsem pár německých stanic z JN58 a JN59 a rovněž jednu stanici z KN19DB, která hrála v slušné síle, ale tuto jsen zaslechl až při předávání lokátoru a navíc byla frekvence "v majetku" protistanice, takže jsem se ani nedozvěděl volačku a zrovna tak tomu bylo i s jednou polskou stanicí z JO81NG - později jsem již na tyto stanice bohužel nenarazil. Rovněž jsem slyšel, ale nedovolal se HG1Z (JN86KU), HG6V (KN07AV), S59R (JN76OM), YO5OED/P, YT7G (JN94XC). Škoda, možná mít trošku víc vatíků pod "kapotou", lepší anténní systém či více štěstí, tak by byl výsledek o něco lepší, ale na druhou stranu, alespoň je na co se těšit do příštího závodu.

Celkově jsem s průběhem závodu a s konečným výsledkem, který ovšem na tváři nejednoho big guns vyloudí úsměv, spokojen.
Z mé strany to byla opět oslava telegrafie, jelikož 70 spojení z celkového počtu 97 jsem navázal právě tímto druhem provozu, což dokazuje, že, jak kdysi někde napsal Jirka, OK1ARN - "CW IS A KING OF TRAFFIC" a že tento 160 let starý mód má své místo i v 21. století. Doufám, že tímto nespustím další "plodnou" debatu ohledně CW, to opravdu není můj záměr, ale pouhé konstatování.

V příštím závodu se těšíme opět, snad již v plné sestavě, na slyšenou.



RIG: IC-706Mk2
PWR: 20 W
ANT: 4 EL. Y. OK1KRC

73, OK1KGR (Rom@n, OK1DSA)



[ DENÍK ]     [ CONTEST REPORT ]     [ GRAF ]     [ MAPA ]


ok1kgr © 2004