12 października 2008

Piknik i pieczenie ziemniaków w Acton

Małe miasteczko Acton położone jest dość daleko na zachód od Toronto. Jeszcze trzy kilometry dalej na zachód Stanisław "Stan" VE3MLB ma swoją dużą posiadłość i swoje radiowe QTH (współrzędne geograficzne: 43d 37.647'N, 80d 04,929'W). Stosunkowo wysoka lokacja i imponujacej wielkości anteny prawie że na wszystkie pasma są niewątpliwymi walorami w nawiazywaniu łaczności radiowych.

Stan zaprosił nas na piknik. Pogoda dopisała - było słonecznie, ciepło i bezwietrznie. Skorzystaliśmy z ostatnich pogodnych jeszcze dni jesieni, bo 10 dni później padał już śnieg.

Stół był suto zaopatrzony jadłem i piciem gospodarzy, jak również dobrociami przyniesionymi przez gości. Zgodnie z piękną polską tradycją piekły się ziemniaki w dużym ognisku.

Tematów kulinarnych i technicznych nie brakowało w dyskusjach. Mieliśmy też okazję zapoznania się z urządzieniami radiowymi Stana, jak również podziwiać instalacje antenowe.

A oto kilka zdjęć z pikniku:

Na stole coraz więcej przybywa smacznego jadła. Wszystko dopisało.
Piękna jest jesień! Helena (ve3mrm's xyl) i Stanisław ve3mlb, gospodarz.
Zygmunt VE3JZS zarządza ogniskiem. Trzech "muszkieterów" - Jurek VE3AHN, Slawek VE3ASB i Zygmunt VE3ZIG.
Imponujący, wielopasmowy beam na wysokiej wieży. Wiatrem napędzana pompa powietrzna tłocząca powietrze do małego stawu, aby go dotlenić.

Ponizej jest zdjecie uczestników pikniku. Nasuń mysz na osobę, aby ją zidentyfikować.

grupa VE3XPL
Wszystkie buzie uśmiechnęte - zadanie wykonano!

(ve3mrm)