Andrzej z pieskami Andrzej Przybyszewski

VE3PAP


EMAIL: [email protected]

TELE: 905-206-1898
lipiec 2009


* * * * *

Pochodzę ze Szczecina, w którym się wychowałem, wykształciłem i pracowałem aż do opuszczenia kraju. Moja cała młodość związana była z kulturą poprzez "Słowiki Szczecińskie", szkoły muzyczne aż do teatru muzycznego. Siedzibą teatru był Zamek Książąt Pomorskich (patrz zdjęcie), gdzie pracowałem wraz z moją żoną jako wokalista.

Szczecin
 
Zamek Książąt Pomorskich
 
Później przez kilka lat byłem we Włoszech na kontrakcie z kilkoma teatrami. W 1985 roku przeniosłem się do Kanady do Mississauga w Ontario.

Minęło 20 lat jak rozpocząłem moją przygodę z "trakerką" (prowadzeniem dużych samochodów ciężarowych, TIR-ów). Wszedłem w świat krótkofalarstwa, uzyskałem licencję kanadyjską, znak VE3PAP i tak to się zaczęło...

Andrzej i jego TIR ("trak" jak to tu mówią). HI-Q mobile 80-10m antenna, popularnie zwana "screwdriver", z boku traku.
 
Cushcraft R8 multiband vertical antenna.
 
W kabinie kierowcy jest jeszcze miejsce dla kierowcy!
 
A to u Andrzeja w domu.
 
Cushcraft R8 multiband vertical antenna.
 
Po lewej: 5-element log-periodic 2m/70cm antenna.
Po prawej: HI-Q mobile 80-10m antenna, popularnie zwana "screwdriver". Używam jej na 80m. Steruję kontrolerem zainstalowanym przy radiostacji.
 
Ten pająk to reflected W beam antenna. Według opisu DL7IO jest to bardzo efektywna kierunkowa antena. Osadzona jest na małym telewizyjnym rotorze. Z racji małej wagi (około 10 funtów) ramiona anteny zrobione są z wędek rybackich. Jest odporna na wiatr, stąd też jej nazwa wind survivor.
 

(ve3mrm)

[ Back ]