Zbigniew Sawicki

VE3CTL

Zbyszek
Krótkofalarstwo jest moim hobby od połowy lat 70-tych, kiedy to otrzymałem licencję i znak SP5ADG. Kolejno, w Kanadzie miałem znak VE7ATZ (Vancouver) i w końcu od 2006 roku znak VE3CTL, kiedy przeprowadziłem się do Ontario pod Ottawę. Od początku interesowało mnie konstruowanie transceiverów i wzmacniaczy liniowych. W ostatnich latach zajmuję się również przywracaniem do operacyjnej kondycji wielu klasycznych transceiverow. Mieszkając teraz poza miastem na większej działce mam możliwość eksperymentowania z antenami i wzmacniaczami. Interesują mnie wyłącznie łączności na KF. Krótkofalarstwo zmieniło się wiele na przestrzeni ostatnich 20 - 30 lat. Myśle, że byłem w tym szczęśliwym położeniu zaczynając to hobby w czasie, kiedy w Polsce krótkofalarstwo nie było jeszcze skomercjalizowane. Ponieważ - według mnie - nigdy nic nie zastąpi radości i satysfakcji z pierwszych łączności zrobionych na transceiverze własnej konstrukcji.
 
Wieża Wyciąg
Nigdy nie lubiłem wspinać się na wieżę tym bardziej, że w Vancouver była ona zainstalowana na 21-piętrowym wieżowcu. Zdjęcie pokazuje obecną 50-ft Delhi wieżę z anteną KT34A i windą, która umożliwia dokonywanie prac antenowych stojąc cały czas na ziemi.
 
Zbliżenie pokazuje konstrukcję windy. Chętnie służę dodatkowymi informacjami i zdjęciami, jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany.
 

[ Back ]