_________________________________________________________________________

üyelerimiz forum sayfamız bizimle kontak kurun downloadlinkler
     
 

 

YM7ATA

A Special Callsign forNational Independence Day of Turkey

Qsl Kartı Daha Büyük Görmek İçin Üzerini Tıklayınız

YM7ATA  Özel Çağrı işareti  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında HF bantlarda SSTV ve diğer modlarda QSO yapmak amacıyla alınmıştır. Çalışma SSTV ağırlıklı olup yıkardaki QSL kartta isimleri olan arkadaşlar tarafından yürütülmüştür. Bu çalışma Trabzon Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Gençlik Merkezi binalarında 22-23 Nisan 2000  tarihleri arasında yapıldı. Çalışmalarımız esnasında radyo amatörü arkadaşlarımız ve öğrenciler katılmıştır. Katılanlara radyo amatörlüğü  hakkında bilgi verildi. Radyo amatörlüğü ve çalışma ile ilgili bilgiler ihtiva eden 10  adet poster ile de radyo amatörlüğü ile ilgili tanıtım yapılmıştır. SSTV QSO yaparken bir TA istasyonundan da  CQ çağrımıza cevap aldık. TA3BQ Özhan ÖNDER arkadaşımızın bize gönderdiği  Türk Bayrağı resmi bizi bir başka heyecanlandırmıştır. Çalışmamız Türkiye ve Hürriyet gazetelerinin  bölge eklerinde yer almıştır.

Turkiye Gazetesi Karadeniz Bölge eki sayfa(2)  23.04.2000( Daha büyük görmek için resmi tıklayınız).

Hürriyet Gazetesi Karadeniz Bölge eki 1. sayfa manşet  26.04.2000( Daha büyük görmek için resmi tıklayınız). (Gazete resminde değerli arkadaşımız TA7I Özkan ÖZAL QSO yaparken görülmektedir)

Böyle bir çalışma için SSTV modunun en uygun olacağını düşündük. Bu sayede Türk bayrağı HF spektrumunda dalgalandırılabilirdi. Böyle bir günde biz çalışmamızı yaptık ve gayet  güzel ve eğlenceli oldu. Bu çalışma  esnasında keşfettiğimiz bir şey var inşallah  bundan sonra bu yolu kullanarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ulusal bayramlar ile ilgili kutlama etkinlikleri törenler dışında da devam etmektedir.  Bunun için  ayrı bir yerde çalışma yapılabilir. Bu amaçla kutlamayı organize eden kamu kuruluşuna etkiniğinizin amacını anlatan  bir yazı  ile müracat ediniz.  Çalışmanız  kabul edildikten sonra  valliğin kutlama programı kitapçiğinda yer alacaktır. Bu kitapçık tüm resmi kuruluşlara davetiye amacıyla gönderilmektedir. çalışmayı yapacağınız yere radyo amatörlüğünü tanıtan afişler de asabilirsiniz.   Bu sayede hem QSO yapmanın dışında Ülkemizi ve radyo amatörlüğünü farklı bir şekilde tanıtmış olursunuz.