_________________________________________________________________________

üyelerimiz forum sayfamız bizimle kontak kurun downloadlinkler

TA7KB 44. JOTA(JAMBOREE)  AKTİVİTESİNDE

Resimde. Eşofman ile oturan Gençlik Spor İl Müdürü Öğr.Gör. Halit SUİÇMEZ

 20-21 / 10 /  2001 Tarihinde  Cumartesi ve Pazar günü  yapılan 44. Jota  jamboree activitesine  TA7KB  da katıldı. Türkiye ile birlikte tüm dünyada da bu açtivite  için hareketlenme vardı.Türkiyede izcilik federasyonunun organize ettiği bu activitenin  amacı kısaca;  Bütün dünyadaki izci gurupları   birbirleriyle haberleştirerek izciler arasında kardeşliği pekiştirmek  ve bilgi alışverişini sağlamak, ülkeler arasında ki dostluğu  ve kardeşliği geliştirmak  diye özetleyebiliriz.

Hiç kuşku yokki bu çalişmada amatör telsizcilere'de büyük görev düşmektedir.Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiyedeki amatör telsizciler izci kardeşlerimizi havada buluşturmak için  ellerindeki bütün imkanları kullanmişlardır .İşte bizde Anadolu Radyo Amatörleri  Derneği Trabzon Şubesi olarak  Trabzondaki izci kardeşlerimizi yalnız bırakmadık.

            Trabzon Gençlik Merkezi Müdürü Halit Çelik ve İzcilik il temsilcisi Faruk YILMAZ ile birlikte  Anarad Trabzon şubesi nin organize ettiği bu çalişmada Gençlik Spor  İl  Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezinde Telsiz istasyonu kurulmuştur.

           Çalışma 2 gün boyunca sürdü.İzci kardeşlerimizle cok hoşca vakit geçirdik. 27 değişik ülkedeki jamboree istasyonu ile irtibat kurduk ve yanımızdaki izçiler ile o ülkedeki izçileri birebir mikrofon ile haberleştirdik. Türkiye den yalnız  iki izci grubu (jamboree) istasyonu ile haberleşe bildik. Bunlar Ankarada TA2KA (doğanay izci grubu) ve TA2KB (Bilkent) te kurulan Jamboree istasyonu idi.

                   Çalişma esnasında Gençlik Spor İl Müdürümüz  Halit SUİÇMEZ istasyonumuzu ziyaret etti kendisine Amatör Telsizcilik ve Trabzonda yaptıgımız  ve yapacagımız çalişmalar hakkında bilgi verildi.  ANADOLU RADYO AMATORLERI DERNEĞİ nin amacı anlatıldı.Sayın Müdürümüz Halit SUİÇMEZ bize, verdiğimiz bilgiler ve İzci kardeşlerimizin  haberleşmesi için yaptıgımız bu çalişmadan dolayı  teşekkür etti.