Link 7 Programının Kullanımı

Kenwood TH-D7  cihazı ile paket radyo çalışabilmek için Link7 programına ihtiyacınız var. LINK7 Programını buradan yükleyebilirsiniz.

Ara kablo olarak, orjinal kablonuz yok ise, 2,5 mm stereo kulaklık fişi ve 9 pin dişi  konnektör ile sizde yapabilirsiniz. 

Programı yükledikten sonra zip dosyayı açın ve Link7 programını çalıştırın. 

Program ana menüsü bu şekilde ekrana gelecek..

 

Cihazınız ile bilgisayarınızın kablo bağlantısını yaptıktan sonra, cihazınızı açın. Bu esnada herhangi bir frekansta durabilirsiniz, ancak TNC düğmesi basılı olmamalıdır.

 

Radio menüsünden Model  ve Com Port seçimini yapıp Read radio seçeneğini tıklayarak, bilgisayarınızın, cihazınızı " okumasını" sağlayınız. Eğer okumuyor ise, cihazınızı kapatıp açın ve ara kabloyu kontrol edin. Bu okuma işleminin, sizin paket çalışmanız ile bir ilgisi olmamasına rağmen, Cihazınızın PC ile haberleşmesinin normal olup olmadığını test için gereklidir.

 

Paket Radyo çalışmak için üst menüden Packet Terminal seçeneğini tıklayın.

 

Cihazınızın TNC düğmesine 2 kere basın. Program ekranı bu şekilde olacaktır. Burada, alt ekranda vereceğiniz komutlar ile TH-D7 nin çalışma HB çalışma baud hızını, TXDELAY ını, MYCALL işaretinizi, B beacon periyodunuzu,BT beacon textinizi gibi işlevleri yerine getirtebilirsiniz. Bu komutları, Kullanma Klavuzunuzun 99. sayfasında bulabilirsiniz, veya TH-D7A Instruction Manual PDF adresinden PDF dosya olarak görebilirsiniz.

 

Connect olmak için vereceğiniz örnek komut.. Çağrı işaretinizi kontrol etmezseniz, işaretiniz NOCALL diye gözükebilir.