A oto i ja, Rysio!
Radiem interesuję się od czasów szkolnych, a krótkofalowcem jestem od 1972r. Jestem aktywny na wszystkich pasmach amatorskich, emisjami ogólnie dostępnymi dla amatorów.
Lubię  pracować tradycyjnie, najlepiej przy użyciu klucza telegraficznego, emisją najstarszą z możliwych, czyli telegrafią. A do tego najchętniej przy użyciu najprymitywniejszych urządzeń nadawczo-odbiorczych własnej konstrukcji.
I to mnie fascynuje najbardziej. Najpierw sobie zbudować sprzęt, a dopiero później na nim robić łączności. I chociaż mam sprzęt fabryczny, to ten budowany zapewnia największą frajdę. I to mnie w tej całej zabawie pociąga najwięcej.
Jestem członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców niezmiennie od czasu uzyskania licencji, a także jednym z założycieli Rodzinnego Klubu Krótkofalowców Sami Swoi, który to klub powstał w gronie najbliższych przyjaciół z naszego osiedla mieszkaniowego. Udzielam się też w nieformalnej grupie miłośników QRP Aquarius, której to członkiem zostałem po zbudowaniu i uruchomieniu bardzo prostego, a dającego wiele satysfakcji z jego użytkowania - TRx_a. Opis tej fascynującej przygody znajduje się w dalszej części mojej strony.