Reportáž psaná na contestu


                                                                                                     A1 (Marconi memorial) contest 2003

 

Marconi alko contest

 

Už dopředu nám bylo jasné, že výsledky tohoto závodu nikoho neoslníme. Nikdo se totiž ani neodvážil navrhnout, že bychom závodní víkend strávili jinak, než aktivním odpočinkem - rozuměj zapitím letošní úspěšné sezóny.

Pavlovi OK2PMA se jakožto vedoucímu operátorovi podařilo i přesto prosadit myšlenku, že budeme "jen tak mimochodem" testovat čerstvě opravené předzesilovače, které nepřežily VHF den rekordů. Za tím účelem jsme se nechali přesvědčit, že vztyčíme zjednodušenou verzi anténních systémů, a za klubovnou místního fotbalového klubu v Rudici na Blanensku jsme umístili stožárek se 4x5el.Yagi z dílny Jardy OK2BJL.

Obec Rudice nebyla jako contest QTH zvolena náhodou, alébrž zcela záměrně. Bydlí tam totiž Petr OK2ZR i s tátou OK2WO a právě Petr na VHF DR slíbil uspořádat při příležitosti narození dcery "bečku". Místo sudu přikuleného do vysílací místnosti však nechal otevřít účet v blízké restauraci a tak jsme záhy po zprovoznění vysílače a současně se začátkem závodu přesunuli své tělesné schránky do tohoto restauračního zařízení, kde jsme započali se systematickou likvidací tekutých zásob této nevelké provozovny.

Někteří jedinci vzali tento úkol velmi zodpovědně a již okolo 16. hodiny místního času udivovali místní obyvatele zpěvem exotických písní. Většina z nich neměla žádných slov a prakticky ani jedna neměla melodii.

Jelikož radioamatéřina je sport a tímžto pádem se hrdě hlásíme ke sportovcům všech kategorií, nemohli jsme odolat výzvě Libora OK2ZO k podání výkonu ve formě kulečníkového souboje. Nutno upřímě uznat, že jsme i přes veškerou snahu výrazně snížili své vlastní mínění o našich možnostech, neb nepomohlo ani to, že jsme proti Liborovi hráli tři - přesto nás porazil rozdílem třídy. Učinili jsme ale zajímavé zjištění: v určité fázi hry lze bez problému docílit opakované extrahování některých koulí z vymezeného hracího prostoru. Od pokračování v rozšířených mantinelech (tedy na podlaze) jsme upustili, neb nám zavazely židle. Krom toho protestoval i personál.

V dalším časovém úseku došlo k drobnému incicentu: jeden z místních playboyů se nehodlal smířit s tím, že mu OK2VOP kafral do průběhu jisté velmi populární soutěže v zarážení hřebíků špičatým kladívkem do dřevěného špalku. Poté co jej přičiněním tohoto kibicování porazila i jediná místní plnoletá a omylem dosud neprovdaná ženština, dorazil s kladívkem v ruce k VOPovi a s pohrůžkou že kladívko použije se notně pivně klátíc ze strany na stranu mocně vyjádřil: "Tak se pojď ukázat, ty frajere chytrej. Seš ńákej VOPrsklej..."

Přiopilý playboy pak v následném zápalu boje přerazil topůrko a ve strhujícím náhradním šipkovém zápase vyhrál panáka ferneta (tzv. Jasoně). Konflikt byl zažehnán.

Mezi tím dorazil i Jirka OK2WY a donesl kytaru. Nenechal se dlouho přemlouvat a začal hrát. K naprostému zděšení místních štamgastů jsme se dopustili hromadného zpěvu. Z podniku nás nevyvedli jen proto, že jsme jim konzumací dorovnali neutěšenou ekonomickou bilanci a pomohli navíc splnit i plán tržeb na celou první listopadovou dekádu.

Někteří slabší jedinci předvedli speciální radioamatérskou disciplínu - hypnotické QSO (DX QSO, při kterém jest uvedena činnost obou hemisfér mozku do takzvaného stand-by provozu; typickým sekundárním projevem tohoto QSO je pak poklesnutí očních víček a místy i opakovaný nevědomý pád ze židle apod.).

U několika účastníků romantického večírku pak došlo k postupné ztrátě dat. To se projevilo tím, že druhý den nebyli schopni popsat závěr akce. Pouze byli dodatečně informováni o tom, že byli kolektivem transportováni do míst s horizontálním úložným prostorem.

V neděli ráno jsme na contest QTH už několik kamarádů nenašli: Pavlové OK2PMA a OK2PPK unikli dříve, než byli zapojeni do oslav - PPK-ovi se přesto podařilo bez cizí pomoci (!) zlikvidovat CELOU jednu lahev Becherovky (načež si stěžoval, že byl "na suchu", hi). Libor OK2ZO byl nalezen doma (je to přes 10 km a tak nikdo neví, jak se tam mohl bez cizí pomoci dostat). Jarda BJL + XYL Karolína OK2XKA se prokazatelně ještě v noci nacházeli v místě, ráno po nich nebylo stopy. Jarek OK2PRF dokázal 8 hodin generovat zvuk řezání dříví. Pepa OK2WO vydržel trpělivě stát ráno u hospody, aby tam byl opět první. Petr OK2VOP v noci cestou na WC zabloudil...

...zde jsou již stránky deníku značně ohořelé a některé zcela chybí - není tedy možné zpětně rekonstruovat celý běh událostí...

Během závodu se v LOGu ocitlo bez zjevných logických souvislostí na 155 QSO. VELMI předběžné výsledky:

 QSO: 155
 pts: 35.382
 ODX: I5PVA/6 v JN63GN, 718 km
DXCC: 10

Petr OK2VOP

PS: Toho, kdo vzal předchozí řádky doslova a do písmene vážně, je mi vážně líto... :-D

Zpět na seznam reportáží