Modelweb

 

Hamradio

CB Radio

DXing

Technika

Antény

Deníček

Homepage

 

Conrad WS-2300

Někdy člověk zatouží po nějaké hračce/zařízení/transceivru/čemkoli. A občas se dá přání i vyplnit...
Tento případ se stal i u mne. Již delší dobu mi vrtalo hlavou možné pořízení meteostanice jak pro vlastní hraní, tak i pro možné připojení do APRS, PR či internetu. Ceny ale byly buď vysoké anebo zařízení něco pro mě podstatného chybělo. Pak se ale v novém katalogu Conrad objevila WS-2300 (vlastním původem LaCrosse WS-2310). A najednou se vše rozjelo...
Vtip je v tom, že tato poměrně levná stanice je dost ořezaná, zázraky se v tržní ekonomice nedějí. Jenže to ořezání je uděláno dost chytře, v zásadě hlavní omezení proti třeba Huger WMR918 je v tom, že venkovní čidla mají jen jeden rádiový a řídící modul (v čidle teploty a vlhkosti) a anemometr se srážkoměrem se k němu připojují kabelem. Celek venkovních čidel má ovšem zachovánu bezdrátovou komunikace s řídící jednotkou... Celkově mě pro mé potřeby toto řešení nijak neomezuje.
Uvidíme časem, zatím mám v provozu pouze řídící díl, komunikaci s PC a externí čidlo teploty a vlhkosti, nicméně první výsledky vypadají docela dobře (k vidění i v síti APRS jako OK1VCB-7).
Zkušenosti budu průběžně doplňovat, zatím jen několik fotografií...

 

Poslední aktualizace 04.03.2003 22:22:36

 

(C) Tomáš Hrubý, 2000-2003