Modelweb

 

Hamradio

CB a PMR

DXing

Technika

Deníček

Homepage

 

PMR stanice Cobra MT700

Také jsem podlehl momentální módě PMR stanic a v Allamatu jsem zakoupil pár stanic Cobra MT700...
O funkcích asi nejvíce poví český manuál ve formátu PDF.

Ale přeci jen nějaké osobní zkušenosti. Stanice se mi velice líbí z hlediska provedení. Je velmi slušně utěsněná, věřím že jí déšť nebo nějaké cáknutí vody nijak nepoškodí. Ovládání je také bezchybné, tlačítka mají celkem slušný chod.
Napájení je ze čtyř článků AAA, nabíjení je pouhým připojením konektoru napájecího zdroje, proud cca 50-80mA je omezován rezistorem ve stanici. Možnost rychlonabíjení chybí.
Stanice je vybavena CTCSS selektivní volbou s 38 tóny - standard. Dále je k dispozici VOX, baby watch a hlídaní dvou kanálů. Přirozeně nechybí vyzváněcí tón, příjemný je i roger beep. Stanice ale bohužel nemá scanování, jen zmíněný dual watch, škoda... Stanice umí uložit ke každé frekvenci zvolený CTCSS tón, více pamětí zde ale není. Je možné zapnout osvětlení displeje a odskvelčovat (funkce monitor).
Prostě jednoduchá stanice... Podíváme-li se ale na věc rozumně, tak v praxi vlastně nic víc nepotřebujeme.
K citlivosti nemám námitky, i odolnost je celkem v pohodě. Modulace i kvalita zvuku z reproduktoru je také vyhovující. Celkově jsem poměrně spokojen.

Popis je možná na pohled strohý, jenže ono to tak je. MT700 zkrátka funguje a není ji co vytknout, ovšem nemá ani nějaké funkce, které by se daly opěvovat. Snad jen to vnější provedení - jak zmíněná vlhkotěsnost, tak i pogumovaný okraj se slušnou odolností proti nárazům je určitě nadstandardní.
Jsem spokojen, maličko diskutabilní je ale cena. Já jsem koupil v Allamatu pár za 3000 korun, tedy 1500 za kus, to se mi zdá jako velmi slušné. V posledním ceníku ale byla cena páru 3997,- a to už je přeci jen trochu dost. Stanice je sice podle mě v některých ohledech lepší než třeba Intek MT2000, ovšem ten stojí jen cca 1300,-, což je docela značný rozdíl. Ale kdoví - ceny se stále mění a za měsíc může být vše jinak.


Cobra MT700

Firemní prospekt

Po otevření...

Vnitřní uspořádání ve větším detailu

 

Poslední aktualizace 28.03.2003 19:59:17

 

(C) Tomáš Hrubý, 2000-2003