OK1UDS                                                                            

Dovolená 

           ŠPINKA    

PA stupně

          

     AMERITRON

  AL-811H s 2xGI7B

       KV_PA 2xGI7B 

       PA 144MHz

       PA1296

Setkání

       KOZÁKOV

       HOLICE

Odkazy

       DIGI MÓDY 

      OK1FXX

QSL print
 Cards factory
 Jigsaw puzzle

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

 

Mailto

[email protected]

Jmenuji se Josef Červený

toho času se nacházím v Úpici, ne příliš výhodném místě na vysílání v údolí řeky Úpy.Tohoto koně se  snažím zdolat od 1.12.1985.Postupem času jsem získal třídu C a pak i B.Moje zařízení,ICOM706, ALLAMAT 88, KENWOOD TS-850 SAT, z amatérských KENTAUR a další doplňky domácí výroby.Co se týče antén,to je ta horší stránka, vzhledem k nemožnostem postavit solidní antény, musím se spokojit jen s W3DZZ a směrovkou na 144MHz.

Velkou část mého času zabere moje  pracovní činnost OPRAVY TELEVIZORU a renovace náhradních dílů do televizorů,Též opravuji řídící desky do plynových kotlů ,malá ukázka ZDE.

                                              Též trocha povídání o Úpici.

Úpice vznikla asi v 11. století na spojovací obchodní stezce jako stanice u brodu přes řeku Úpu. Řeka Úpa tak přispěla k založení osady, které dala i své jméno, neboť Úpice je tolik, jako zdrobnělý název Úpy

.    K vysvětlení dávného pojmenování řeky nutno

připomenout, že "upa" znamená v litevštině vodu. V nejstarších dobách tudy vedla odbočka zemské obchodní stezky Trutnovské od Kyje (dnes Hajnice) k Radči přes Úpici ke Strážkovicím, Stárkovu, Polici a Broumovu. Původní osada byla malá, jedna část byla seskupena na vyvýšené rovince nad pravým břehem Úpy, druhá část roztroušena při potoce Radečka. Na volném prostranství mezi domky na ostrohu řeky byl záhy postaven kostel (v těch místech, kde je dosud) a kolem něho založen hřbitov. Kostel byl dřevěný jako všechny domky v městečku.

 

                

                                Qsl.net AD
 

Stránky navštívilo vytvořeno 11/01/04