PA březen 2005.

Březnový provozní aktiv  jsme chtěli jet ze "standardního" soutěžního stanoviště. Problém byl v tom, že přesto že v nižších polohách nebylo  v širokém okolí´ po sněhu ani památky v nadmořské výšce okolo 500 m to vypadlo jinak. Vjezd na cestu vedoucí  k našemu cíli znemožňoval pozůstatek ze závějí nahrnutých k okraji silnice při její zimním protahování. Vypadalo to ale,  že by snad těch pár (asi 15) metrů šlo proházet. Vyzbrojili jsme se optimizmem a  lopatami a za svitu sluníčka jsme se s jednodenním předstihem (v sobotu)   pustili do páce.

Čas obrázku vpravo 18:10 (SEČ)

  

Čas obrázku vlevo 20:20 (SEČ).

Po více jak 2 hodinách usilovné práce kdy jsem to chtěl několikrát vzdát se konečně podařilo zvítězit "nad hmotou" (v daném konkrétním případě nad sněhem) a podařilo se nám projet.  To "vydlabané" koryto jsme fakt s 2.op odházeli vlastníma rukama. Tím byl vyřešen ale jen první úsek, bylo jasné že se musíme spokojit se stanovištěm "u rozhledny" dojet až na obvyklé místo bylo nereálné, to by vyžadovalo řadově více práce (nebo sněžnou frézu)

 
Takže následující den jsme za nádherného počasí "zakotvili" u rozhledny. V pozadí jsou vidět zbytky sněhu blokující příjezd na "standardní" QTH.

Na spodním obrázku je vidět mová úprava závodního zařízení, která spočívá v tom, že všechny části zařízení (pro pásmo 2m) jsou trvale zabudovány v 19-ti palcové transportní bedně.
To umožnuje, že celá závodní sestava která zůstává trvale propojena se jednoduše naloží jako celek a po příjezdu na kopec se k ní připojí jen zdroj, anténa a rotátor a vše je funkční.
Tím dochází nejen k podstatné úspoře pracnosti a tím pádem času (který v našem přípdě bývá často kritický) ale současně se snižuje pravděpodobnost že něco zapomeneme. Zanedbatelné není ani zvýšení spolehlivosti protože zejména s propojovacímu kably se podstatně méně manipuluje.

  

PA 03/2005 - dosažené výsledky

pásmo 2m
celkem QSO  129
počet WWL (násobičů) 16
ODX 9A7D -653 km
Celkem bodu podle WWL  5712
Celkem bodu podle km-  (MCR mládeže) 19159