VKV QRP ZÁVOD 2002

QTH: Trpasličí kameny - 671 m.n.m. * * * Loc.: JO70BQ

Ops.: Petr, OK1HSF & [email protected], OK1DSA

Podpůrný "team": Josef, OK1- 35717 & Jakub, OK1- 35878


   V minulosti jsme se ani jeden z nás tohoto závodu nezúčastnili a tak jsme se rozhodli, že to letos zkusíme.
V neděli, něco po sedmé hodině ranní jsme začali nakládat Petrova "Olína" všemi k závodu potřebnými nezbytnostmi až byl nakonec naložen k prasknutí a poté jsme se vydali na cestu k našemu kopečku.
Po příjezdu na místo již na odstavné ploše pod vrcholem byla zaparkována Josefova Dacia, takže jsme byli kompletní. Jelikož jsme měli časový skluz, započali jsme ihned s naší "nejoblíbenější" činností, tj. vynášením materiálu na vrchol. Ledva jsme na vrchol dopravili poslední věc z naší výbavy, počal Petr, OK1HSF dávat dohromady vysílací pracoviště, Josef, OK1-35717 se dal do sestavování anténního stožáru a moje maličkost kompletovala 9 el. Yagi, kterou jsme chtěli připevnit na stožár spolu s "krckou", ale u jednoho z napájecích kabelů jsme objevili závadu na konektoru, kterou nebylo možné v polních podmínkách odstranit, tak jsme nakonec společnými silami vztyčili stožár pouze s 9 el. Yaginou.
Poté nám již pouze zbývalo postavit "šapitó". Tak byl nazván náš zahradní altán, který jsme koupili, i s bočnicemi, asi čtrnáct dní před QRP závodem. Vše postaveno, sprovozněno, ale to už 45 minut běžel závod.
V průběhu závodu našel Petr v některé z tašek okonektorovaný koax a tak připevnil "krcku" na stožár do míst kam dosáhl, čímž byl realizován náš původní záměr.

   Co se vlastního závodu týče, tak lze říci, že jsme jeho průběhem byli hluboce zklamáni. Z našeho pohledu byla účast stanic nevalná a to samé by se dalo říci i o podmínkách šíření. Slyšeli jsme několik 9A, HA a OE stanic, na které jsme se ovšem ani přes obrovské úsilí nedovolali. Slyšeli jsme i známého I4XCC, ale dovolat se na něj bylo absolutně nemožné. Ze slovenských stanic jsme slyšeli a posléze, s problémy, i udělali OM3KHO. Nízká účast OM stanic byla možná zapříčiněna uveřejněním špatného datumu konání (3.8.) v Rádiožurnálu. Slyšeli jsme také mnoho S5 stanic, ale spojení se povedlo pouze s S51FB.
Nakonec se nám podařilo "nadloubat" pouhých 79 spojení s celkovým výsledkem 9355 bodů. Podrobnější info viz. LOG.
Zařízení bylo použito tradiční: FT-840 + transvertor (OK1HSF) 5W out. a již výše zmíněné antény.

   Děkujeme všem stanicím, které s námi navázaly spojení a těšíme se na slyšenou v srpnovém kole Provozního aktivu.          73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA * Petr, OK1HSF * Josef, OK1- 35717 * Jakub, OK1- 35878)

- dsa -OK1KGR ©2002