VKV POLNÍ DEN 2004

2. QTH: Lovoš - 570 m.n.m. * * * Loc.: JO70AM

Ops.: Petr, OK1HSF & [email protected], OK1DSA

Ilustrační foto - pohled z Lovoše na Lhotku, část Lovosic a další okolí.

V jedné písničce nejmenovaného interpreta se zpívá, že "čas letí jak šíp" a je tomu opravdu tak neboť aniž jsme se nadáli, rok s rokem se sešel a další Polní den máme za sebou.

Na Lovoš jsme se vydali již v pátek dopoledne a to hlavně proto, že jsme chtěli v klidu zprovoznit zařízení, postavit antény, odstranit případné závady a v sobotu se tak vrhnout do víru závodu zcela odpočatí, ale ... .
Na cestu k vrcholu jsme vyšlápli za relativně pěkného počasí zhruba úderem desáté hodiny, ale po zdolání úpatí se spustil déšť, který se po krátké době změnil v liják doprovázený bouřkou. Déšť ustal až s naším příchodem na vrchol Lovoše, takže jsme byli, jak se říká, na kost mokří. Vodě neušlo ani některé náhradní oblečení, ale naštěstí bylo do čeho se převléknout. Jenom Petr, nemaje náhradní kalhoty, musel trpět v promoklých džínách. Veškeré vysílací zařízení naštěstí přežilo bez sebemenší újmy.
Tento rozmar přírody nám ubral na elánu a tak jsme se po částečném zregenerování sil a několika dešťových přeháňkách zmohli pouze na vztyčení stožárku s "krckou".

Páteční večer jsme hodlali, mezi občerstvováváním se (hi), trávit vysíláním pod vlastními značkami, ale nakonec jsme navázali pouze pár spojení a to ne proto, že bychom se tak mohutně občerstvovali, ale proto, že většinu večera nejdříve Petr trávil opravou elbugu a záhy nato opravou klíčování PA. Ještě, že jsme vyrazili na kótu již v pátek!

V sobotu jsme se, co se počasí týče, probudili do vcelku pěkného dne a po nasycení našich žaludků jsme se pomaloučku pustili do skompletování našeho anténního systému, což znamenalo sestavit naše dvojčata (2 x 9 el. Y. od fy ECO), sundat stávající prozatímní stožár s krckou, tu odstrojit, prodloužit stožár, upevnit dvojčata a krcku a nakonec celé monstrum vztyčit, zajistit a ukotvit. Nijak jsme nespěchali, takže když jsme šli zkontrolovat PSV, zjistili jsme, že již běží Polní den mládeže (!). Naštěstí PSV sedělo jako jistá část lidského těla na hrnci, takže jsme okamžitě nahnali Jakuba (11 let) k mikrofonu a ten se za našeho dozoru ponořil do víru závodu.

V průběhu PDM nastalo zhoršování počasí a to tak, že postupně sílil vítr, déšť se měnil v liják a přibližovala se bouřka. Tato slota vyvrcholila asi třičtvrtě hodiny před koncem PDM vichřicí, která nám ohnula anténní stožár a tak jsme se v hodinové pauze mezi PDM a PD "bavili" jeho opravou. Poměrně silný vítr a dešťové přeháňky provázely naše počínání téměř po celý zbytek soboty od výše zmíněné události a i část neděle.

Co se vlastního průběhu závodu týče, tak zhruba první třetinu to vypadalo tak, že jsme měli chuť to zapíchnout a jít raději na pivo, protože jsme se, nevím proč, nemohli dovolat ani na stanice, které běžně děláme i z našeho stálého QTH pod Lovošem, ale průběh závodu se naštěstí postupně měnil k lepšímu, takže konečný výsledek dopadl o hodně lépe, než jsme zpočátku očekávali. Detailněji o našem počínání napoví pohled do deníku, statistik a grafů.

Až na nepřívětivé počasí lze celkový průběh závodu hodnotit pozitivně. Uvažovali jsme, zda by, vzhledem k tomu, že Polní dny již po několik let pronásleduje nepřízeň počasí, nestálo za to změnit termín tohoto závodu, ale nakonec jsme došli k závěru, že by to bylo zbytečné, protože špatné počasí by si zcela určitě ten nový termín opět našlo - hi.

Děkujeme všem stanicím, které nás zavolaly nebo odpověděly na naše zavolání a těšíme se na slyšenou, pevně doufáme, že za větší přízně počasí, v některém z dalších závodů.

73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA * Petr, OK1HSF * Jakub, OK1- 35878)


ok1kgr © 2004