VKV PA - ČERVENEC 2002

QTH: Trpasličí kameny - 671 m.n.m. * * * Loc.: JO70BQ

Ops.: Petr, OK1HSF & [email protected], OK1DSA


   Ještě jsme ani nestačili pořádně vstřebat dojmy z Polního dnu a už jsme opět vyrazili na náš kopeček. Tentokrát se zúčastnilo i mládí a to v osobě Jakuba, syna OK1-33004 a zároveň synovce OK1DSA, který získával své první poznatky o VKV závodění na kopci a vypadá to, že naším hobby "načichl", neboť po skončení aktivu si zamluvil účast v QRP závodu. Tak doufáme, že mu nadšení vydrží a bude z něho dobrý operátor.
Asi v polovině závodu se na nás také přijel podívat Josef, OK1-35717, který zůstal až do finiše a poté nám pomohl s balením.

   Pokud se vlastního závodu týče, tak ten ve velkém stylu rozjel Petr, OK1HSF a když jsme se asi po hodince a půl vystřídali v operátorském kokpitu, spojení ve druhé polovině závodu již přibývala pomaleji. Přesto se nám ale podařilo překonat náš dosavadní rekord v PA a to následovně:


129 platných spojení a 13 násobičů dalo dohromady rekordních 4693 body !


Do budoucna plánujeme také použití FM, kde by se dalo udělat několik QSO když už jsou na SSB a CW ( v PA poměrně opomíjený mód ! ) stanice "vysbírány" a tím konečný výsledek ještě trochu vylepšit.

   Děkujeme všem stanicím, které nás zavolaly a těšíme se na slyšenou ve VKV QRP závodu.          73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA * Petr, OK1HSF)- dsa -