VKV PA - KVĚTEN 2002

Loc.: JO70BQ * * * Ops.: Petr, OK1HSF & [email protected], OK1DSA


   Po 2. Subregu absolvovaném ze stálého QTH, vyrážíme opět na naši nedávno objevenou kótu a to i přesto, že co se počasí týče, vypadá to na májový deštík. Pošmourná obloha nás však neodrazuje. "Osedláváme" Olína a vyrážíme směr kóta.
   Na kótu, respektive asi 150 m pod vrchol, přijíždíme hodinku před začátkem závodu. Po troše fyzické námahy, kterou představovalo vynesení veškerého materiálu na vrchol, se pouštíme do vybudování vysílacího pracoviště, což zvládáme s mírným předstihem před "výkopem" do závodu, který byl tentokrát na kopačkách Petra, OK1HSF.
Spojení v deníku utěšeně přibývají a vypadá to, že přinejmenším uděláme podobný výsledek jako v kole minulém. Po prvních třiceti minutách závodu začíná pršet. Pláštěnkou přikrýváme zařízení a my, drsní chlapi, jsme odhodláni zmoknout a vydržet až do samého konce závodu. Naštěstí prší velmi jemně, takže se to nechá vydržet.
   Dobře jsme udělali, že jsme se deštěm nenechali odradit, neboť ve finiši přicházejí pořádné "fláky" v podobě 9A1CAL, 9A2AE a hlavně 9A3PA. Ovšem ani tato "bodová smršť" nic nezměnila na tom, že oproti minulému kolu jsme si bodově poměrně pohoršili, neboť tentokrát jsme nedělali stanice z JN99, JO61, JO71, JO72 a JO90. Co se počtu spojení týče, tak i zde jsme si oproti dubnovému kolu pohoršili, ale zase ne o moc. Celkem tedy 102 spojení (duben 108 QSOs).
Nahlédnout do našeho LOGu můžete ZDE.
   Závěrem lze říci, že ačkoli jsme počítali s lepším konečným výsledkem, jsme spokojeni, neboť jsme si zase pěkně zazávodili a v červnovém kole se určitě polepšíme. Na slyšenou za měsíc.

73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA & Petr, OK1HSF)[email protected]