VKV PA - DUBEN 2002

Loc.: JO70BQ * * * Ops.: Petr,OK1HSF & Roman,OK1DSA


   Několik posledních let jsme se zúčastňovali Polních dnů ze stálého stanoviště. Toto jme se rozhodli letos změnit a zúčastnit se "Polňáku" opravdu v polních podmínkách. Za tím účelem jsme učinili jednoznačné rozhodnutí - najít vhodnou kótu, pro což jsme se rozhodli využít Provozních aktivů.
S hledáním jsme začali již v březnovém PA, leč toto pro nás dopadlo, dá se říci, katastrofálně. Nejenomže jsme vhodnou kótu nenašli, ale ve finále jsme ještě docela fest zapadli s autem (Oltcit) do bahna (bohužel nebyl čas ani nálada toto fotograficky zdokumentovat).

   Výše uvedený neúspěch nás ovšem neodradil, ba naopak. A tak se stalo, že jsme v neděli, 21.4., něco po půl deváté ráno, opět naložili kabrňáka "Olína" a vyrazili na předem vytipované místo, near Ústí n.L. Petr,OK1HSFVzhledem k obavám z případného obsazení komkurencí, nebudu blíže lokalizovat - hi. Tímto jsem tedy nepřímo předeslal, že námi vytipované místo se tentokrát osvědčilo k naprosté spokojenosti. I přesto, že jsme měli anténu umístěnou pouze na fotografickém stativu (viz. foto), tedy téměř na zemi - hi, chodilo to, jak se říká, jako z praku.
Pokud se týče naší výbavy, používali jsme TCVR FT-840 + transvertor (made by OK1HSF) a křestem polních podmínek velice úspěšně prošel 80 Wattový PA, rovněž z dílny Petra, OK1HSF. To vše napájeno bylo z autobaterií. Jako anténa byla použita stará dobrá KRCka.Roman,OK1DSA   Ačkoli jsme oba telegrafisté, pracovali jsme téměř celý závod SSB, poněvadž bylo stále co dělat a až ke konci, kdy už jsme měli skoro všechny SSB stanice vysbírány, přeladili jsme do CW segmentu, ale tam bylo téměř mrtvo, a tak jsme udělali 2, slovy d v ě, telegrafní spojení a na pár posledních minut jsme to šli dosbírat zpět na SSB. Pravda, CW spojení máme celkem tři, ale to jedno bylo v SSB části pásma, kdy na naši výzvu odpověděl OK1IF telegrafně, a tak jsme mu "oplatili" stejnou mincí - hi.

   Nakonec se nám podařilo udělat 109 QSOs, což dalo 293 body a 13 násobičů. Takže sečteno, vynásobeno, podtrženo - celkem 3809 bodů. Zde je možnost nahlédnout do našeho LOGu.


   Závod jsme vyhodnotili jako velmi úspěšný. Děkujeme všem stanicím, které nás zavolaly a těšíme se NSL třeba v 2.Subregionálu, ve kterém chceme utvořit rekord domácího QTH.   73, Roman, OK1DSA & Petr, OK1HSF