A1 MMC 2003

2. QTH: Lovoš - 570 m.n.m. * * * Loc.: JO70AM

Ops.: Petr, OK1HSF & [email protected], OK1DSA


ILUSTRAČNÍ FOTO


   Ani jsme se nenadáli a poslední z hlavních závodů letošní VKV závodní sezóny, na který se moc těšíme celý rok, máme opět za sebou. Jak se jevil z našeho pohledu se pokusím stručně popsat v následujících řádcích.

   Abychom do víru závodu vstoupili odpočatí, rozhodli jsme se již pro páteční výstup na kótu. Jelikož [email protected], OK1DSA neměl možnost "urvat" se ze zaměstnání ani o minutu dříve, vyrazili jsme směr Lovoš až kolem půl páté odpoledne, což mělo za následek, že většinu cesty jsme šli již za tmy tmoucí. Jelikož jsme tentokrát museli na kopec vytáhnout věci, které jsme po PD byli nuceni za účelem opravy snést, byli jsme původně rozhodnuti vzít část materiálu v pátek a pro zbytek se vrátit v sobotu. Nakonec jsme se ovšem rozhodli vzít všechen materiál již v pátek, ale již na úpatí Lovoše jsme svého rozhodnutí litovali. Asi ve čtvrt na sedm jsme z posledních sil dosáhli kýženého cíle. Původní záměr, vztyčit alespoň stožárek s KRCkou, vzal za své a po zbytek večera jsme již pouze relaxovali.

   V sobotu jsme se probudili do rána, které bylo poznamenáno pravým dušičkovým počasím. Po vydatné snídani jsme se ihned pustili do kompletování anténního systému. Jelikož už jsme se stavbou měli zkušenost z PD, byla to pro nás tentokrát rutinní záležitost. Po vztyčení našeho "monstra" jsme si přáli pouze to, abychom jej nemuseli sundavat dřív než po skončení závodu. Následné měření PSV jsme tudíž prováděli se zatajeným dechem. Oh, povedlo se! Všechny antény vykazovaly PSV téměř 1:1. Sbalili jsme nářadí a povzbuzeni tímto radostným zjištěním, dopřáli jsme našim hladovým žaludkům něco lahodného sousta.

   Pokud se vlastního průběhu závodu týče, tak si myslím, že toto není třeba obšírně popisovat, neboť pohled do našeho logu a dalších zde uveřejněných statistik a grafů podá každému dostačující informace. Pouze tolik chtěl bych poznamenat, že podmínky šíření jevily se nám úrovně nevalné, obvzláště potom směrem východním. A co se rušení týče, tak to dalo by se charakterizovat jako standardní, což znamená, že známé firmy nezklamaly a některé stanice z těchto snažily se zřejmě dosáhnouti lepšího výsledku tím, že byly na pásmu slyšet hned na několika frekvencích současně - hi. Ale na to již jsme si pomalu zvykli, ostatně, nic jiného nám asi nezbývá.

    Za tři hodiny po skončení závodu jsme již byli doma, respektive Petrovi, OK1HSF zbývala ještě domů cca 20ti kilometrová jízda autem. Závod hodnotíme jako zdařilý, akorát condx mohly být o něco lepší, ale i přes tento malý nedostatek se již teď těšíme na A1 MMC 2004.

   Všem stanicím, se kterými jsme pracovali, děkujeme za spojení a s heslem KEEP CW ON THE BANDS se těšíme na slyšenou třeba již v listopadovém kole PA.


73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA * Petr, OK1HSF * Jakub, OK1- 35878)[ DENÍK ]     [ CONTEST REPORT ]     [ GRAF #1 ]     [ GRAF #2 ]     [ WWL MAPA ]     [ FOTO ]


ok1kgr © 2003