2. SUBREGIONÁLNÍ ZÁVOD 2003

2. QTH: Lovoš - 570 m.n.m. * * * Loc.: JO70AM

Ops.: Petr, OK1HSF & [email protected], OK1DSA


glovos02.jpg(14 kb)   Dva měsíce od prvního subregionálu uplynuli jako voda a již máme v těle další ze seriálu subregionálů. Jaký byl?

   Vezmu to od samého počátku. Začátkem týdne musel dát Petr jeho "contest car - Olína" do opravny s tím, že do konce týdne by měl být Olín vcajku. Leč, člověk míní, autoopravna mění. V pátek odpoledne mi Petr zavolal, že auto k dispozici nebude, což nám trošku zkomplikovalo život, protože jsme museli narychlo najít způsob, jak dostat část materiálu (transvertor, PA, ...) od Petra z Ústí n.L. do Lovosic. Naštěstí jsme řešení našli poměrně rychle, byl jím můj švagr se svojí Fabií.
Výše zmíněná nepříjemnost měla za další následek to, že jsme museli na náš kopeček vystoupat náročnější cestou.

   V sobotu, úderem šesté hodiny ranní mě vzbudil synovec Jakub, OK1- 35878, jelikož na sedmou hodinu byl domluven Petrův příjezd. Petr tentokrát musel vzít zavděk službami ČD, které odvedly dobrou práci a tak Petr dorazil bez zpoždění v domluvenou hodinu a náš "contest team" tím byl kompletní. Po krátkém "uvítacím ceremoniálu" jsme naložili cca 50 kg nákladu na vozík, dalších 10 - 15 kilo jsme každý naložili na svá záda, krom Jakuba, který nesl svůj light batůžek a složenou 9 el. yagi a vyrazili jsme směr Lovoš.
Jak jsem již předeslal, byl to opravdu náročný výstup. Místy jsme museli přetížený vozík přenášet přes větší kameny a jednou též přes strom spadlý přes cestu. Zcela vyčerpáni jsme asi po dvou hodinách dosáhli kýženého cíle, ale čekalo nás nemilé překvapení - došlo pivo ! Tento problém byl naštěstí asi během hodinky vyřešen a tak jsme po vztyčení antén a zprovoznění pracoviště mohli zahájit regeneraci sil při dobrém pivku a jídle, neboť do začátku závodu zbývalo ještě dost času.
No, naštěstí se něco takového nebude již opakovat, protože teď už jsme na tom tak, že stačí vzít TCVR, vyběhnout s ním na Lovoš, připojit ho k anténám a vrhnout se do víru závodu.

   Úderem 14. zulů konečně nastal toliko očekávaný začátek závodu. Ovšem jaké bylo naše rozčarování, když spojení do deníku nepřibývala tak rychle, jak by jsme si představovali a to i přesto, že vše fungovalo bezchybně. Bohužel tomu tak bylo víceméně po celý závod, ale naštěstí to bylo vyváženo počtem kvalitnějších spojení, např. v porovnání s 1. Subregionálem. Bližší informace o průběhu závodu je možné vyčíst z našeho logu a dalších, níže uveřejněných statistik.

   Konečné resumé:
Přes počáteční rozpaky lze závod hodnotit jako velmi zdařilý. Přežili jsme bez sebemenší újmy na zdraví, počasí, až na sobotní decentní deštík a silnější nárazový vítr, nám přálo, vše fungovalo bez problémů a i když jsme udělali o trošku méně spojení než v předchozím subregu, dosáhli jsme tentokrát o pár tisíc lepšího bodového výsledku.
Do příštího subregu (Polního dne) chceme vylepšit náš anténní systém.

   Použité zařízení a antény:
FT-840 + H.M. transvertor (vyrobeno OK1HSF) + H.M. PA 60W (vyrobeno OK1HSF)
4 el. OK1KRC & 9 el. Yagi (ECO)

   Děkujeme všem stanicím, které s námi navázaly spojení a těšíme se na slyšenou v květnovém kole VKV PA.


73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA * Petr, OK1HSF * Jakub, OK1- 35878)[ DENÍK ]     [ CONTEST REPORT ]     [ GRAF #1 ]     [ GRAF #2 ]     [ WWL MAPA ]


ok1kgr © 2003