1. SUBREGIONÁLNÍ ZÁVOD 2004

2. QTH: Lovoš - 570 m.n.m. * * * Loc.: JO70AM

Ops.: [email protected], OK1DSA & Jakub, OK1- 35878   Tak máme za sebou první závod z řady subregionálů v tomto roce, který ovšem neproběhl vůbec podle našich představ.
Abychom vše mohli připravit v naprosté pohodě, rozhodli jsme se pro již páteční výstup na naše druhé stanoviště, na Lovoš. Tento záměr ovšem vzal málem za své, protože mi Petr, OK1HSF chvíli před jeho avizovaným příjezdem telefonicky sdělil, že si vyvrtl kotník a že neví, zda bude moct výstup na kótu absolvovat. Nakonec Petr zatnul zuby a asi čtvrt hodinky po druhé hodině odpolední jsme, tempem chůze odpovídající Petrově zdravotnímu stavu, vyrazili směr Lovoš.
Vrcholu kóty jsme dosáhli za necelé dvě hodinky, avšak na plánované budování anténního systému nějak nebyla chuť a tak jsme se po nasycení našich hladových žaludků a vypití pár piv (krom nezletilého Jakuba - hi), odebrali již kolem 22. hodiny do říše snů.

   V sobotu ráno po snídani jsme započali se stavbou anténního systému. Od našeho původního záměru, vztyčit osvědčenou sestavu dvou 9 el. yagin, jsme byli nuceni upustit, abychom po závodě stačili vše včas sbalit, protože v tu dobu jsme již věděli, že na závěrečné balení zbydeme pouze dva - OK1DSA a 11ti letý OK1-35878. Po zdárném vztyčení antény nám ještě Petr pomohl s vybudováním vysílacího pracoviště a poté se s námi, bohužel, musel rozloučit, takže asi dvě hodiny před startem závodu jsme s Jakubem "osiřeli".

   Od vlastního závodu, ač v oslabené sestavě, jsme si slibovali dosažení minimálně stejného výsledku jako loni. Ovšem, člověk míní a příroda mění, o čemž jsme se přesvědčili záhy po zahájení závodu. Tím chci říct, že u nás na Lovoši se conds jevily jako nejhorší cca za poslední dva roky a to téměř po celou dobu závodu. Důkazem toho bylo i to, že byl problém dovolat se i na některé OK stanice. Jako příklad mohu uvést QSO s OL1B, na které se normálně nemáme problém dovolat, ale tentokrát to byl, jak se říká, porod. Taktéž dovolat se v sobotu na OM1DK bylo nad naše možnosti. Souběžně s námi jej volala též jedna OK stanice, která disponovala 300 W a 15 el. Y., ale ani té nebylo souzeno dovolat se. V neděli nám však OM1DK přišel na výzvu ! Prostě již po prvních dvou hodinách závodu jsem měl chuť to zabalit a jít domů. Nakonec jsem sám sebe přemluvil a dál jsem tiše trpěl, ale něco málo minut po 21. hodině zulů jsem to již nevydržel a TCVR jsem vyměnil za spací pytel. Jelikož ovšem trpím nespavostí, již v 03:00 Z jsem se opět ponořil do "víru" závodu.
Občas se zadařilo spojení nad 300 či 400 km, ba dokonce i 3 DX QSO (!!!), ale stále to bylo spíše trápení, než závodění. V neděli odpoledne jsme byli oba vývojem závodu již tak znechuceni, že jsme toto naše trápení raději předčasně ukončili v cca 12:40 Z - CL !
Možná, že výše uvedené problémy byly daní za to, že jsme se na kótu nemuseli prohrabávat sněhem, jak tomu bylo v případě některých stanic.


   Děkujeme všem stanicím, které s námi navázaly spojení a doufáme, že 2. Subregionál se po všech stránkách povede lépe


73, OK1KGR ([email protected], OK1DSA * Petr, OK1HSF * Jakub, OK1- 35878)[ DENÍK ]     [ CONTEST REPORT ]     [ GRAF #1 ]     [ GRAF #2 ]     [ MAPA ]


ok1kgr © 2003