Sjezd ČRK

Tak to máme za sebou..

No jistě - myslím sjezd ČRK. Trošku sice přemýšlím, proč se všude objevuje termín "opozice", nebo "naši kandidáti", nebo vůbec nerozumím slovům OK2UMN:

Zdravim vsechny ctenare, prvne chci podekovat vsem, kteri se pokusili vnest do soucasneho deni v CRK nove smery a snazili se zajistit, aby nas konecne nekdo zastupoval. Tem sesti novym co se do predsednictva dostali nezavidim situaci a nebudu jim (stejne jako ostatni co ocekavali zmeny) vycitat pokud odstoupi a nechaji soudruhy soudruhama.... Za svoji osobu prohlasuji, ze bohuzel nehodlam dale svou ucasti ani clenskymi prispevky podporovat tento pofiderni spolek. Pokud v budoucnosti vznikne v CR iniciativa spocivajici ve volnem sdruzeni radioamateru na bazi skutecne demokratickych principu rad podam prihlasku.

Ale tak už to chodívá. Na sjezdu jsem byl a nemohu prohlásit, že by něco bylo nedemokratického, zmanipulovaného atd. Možná snad jen na mne zapůsobily způsoby vystoupení některých kandidátů. Přeci jenom si myslím, že sjezd ČRK je dost důstojná událost a tak by měl vypadat i vzhled a rétorika. Možná jsem však již staromil a dnes je to o něčem jiném. Trošku mne mrzí, že "zezadu" ( seděl jsem rafinovaně u dveří ) je naše amatérská obec šedivější a šedivější. Možná se dá říci, že i kulhavější a kulhavější. Šarmem mladíků snad oplýval jen Alek Myslík HI. Jo Alek, jeden z prvních držitelů licence OL v Československu. To byl vždy můj vzor. Já dostal licenci až tři roky po něm. Přesto to bylo velice zábavné a jsem nesmírně rád, že jsem pochopil i některé věci. Např. Proč Alek Myslík nepublikuje v amatérském rádiu. Nevíte proč? No protože odměna 1000 Kč na stránku je pro něj málo. Dále proč OK2ZW publikuje v Radiožurnálu. Nemají se totiž ( oboustranně ) rádi s OK1FUA. Velice úsměvná byla i diskuse, kde probíhala podle následujícího schematu:

A: OK1... lže, protože nechal naše špičkové závodníky ve štichu a sám si odjel na Bahamy, aby tam vyhrál závod. ( Chudinky ) A to první číslo nevydal on.

B: Opět jsem nachytal Frantu, že lže. První číslo jsem psal a nebyl jsem na Bahamách, ale na Havaji.

A: OK1.....jasně dokazuje, že je lhář, protože na Havaji byl už v roce....

Moc hezké. Zamýšlel jsem se nad tím, proč vlastně když někdo argumentuje, si nezjistí základní pravdu. Jak pak mohu důvěřovat argumentům, když je jasně vidět, že je to střílení od pasu. Sjezd jasně ukázal i naši důchodcovskou náturu. Většina diskutujících kandidátů volajících po " jasných demokratických změnách " u voličů neuspěla. Možná to bylo tím, že při svých vystoupeních měli moc krvavé oči. Možná to bylo i tím, že vlastně nikdo nevěděl, jaké demokratické změny mají mluvčí na mysli. Přesto však všechna čest, Honza OK1UU vystupoval korektně a dobře. Myslím, že je dosti veliká škoda, že není v revizní komisi. Vystoupení Jaromíra OK1VJV působilo taktéž velice dobře. Z jeho projevu bylo cítit uklidnění a chuť po novém přístupu. Zkrátka zabodoval. Hezké bylo i vystoupení našich mladých soukmenovců. Někteří z nich zajisté již sežrali šalamounův exkrement. Tak jsme se mimoděk mohli dozvědět, že jsou budoucí doktorandi, ovládají 15 světových jazyků a pracují na supertajném projektu nové jaderné bomby vyvíjené skupinou teroristů v Řeži u Prahy. Jo...taky jsem takový býval. Dnes je to však o něčem jiném. Dnes je možno si zakoupit literaturu např: " Kak budu inženěrom - spravočnik asertivnosti ". Okamžitě je to pak na těch mladých znát. Jo co my.... My měli přístup jen k literatuře " čo bolo, to bolo, těraz som majorom ". A tak se člověk v kuloárech dozví, že telegrafie je již překonána. Nejlepší druh komunikace je rychlá televize, nejlépe po Internetu. Sakra, nějak nám to rádio z toho vypadlo.

Velice zajímavé bylo i poznání, že blíže nespecifikovaný předpovídač vln, uveřejňuje svoje předpovědi minimálně ve třech časopisech. A jak každý musí uznat, každá předpověď musí být jiná. František pak nemohl pochopit, že mohou existovat i tací blbci, kteří v technickém dotazu se optali, která ta předpověď ze tří časopisů je nejsprávnější HI. Místy jsem měl pocit, že by měla být volena i zvláštní funkce v radě ČRK. Kněz a šašek. Dobrovolně se hlásím na tuto funkci. Mohu ještě nabídnout " gynekolog samouk ". Sakra teď mne nepadá, že vlastně jsem na sjezdu viděl jen asi čtyři ženy. Hmmmm.. tak to by mne asi obec nevolila. 

Jednu chvíli jsem měl i pocit, že se budu hlásit jako kandidát na předsedu. Jo to bych opozici i pravověrným zamíchal hlavu HI. Ale ta myšlenka mne neopouští, jo pánové počkejte na příští volby! Sídlo změníme do Liberce, vysílací středisko z Holic do Pilínkova a vydávaní časopisu bude v Příbrami. Mimochodem, nevím jak to ten Petr OK1DPX dělá, ale já raději čtu "jeho" časopis, než ten "náš". Proč? Asi to bude tím, že je lidštější. Tam totiž může psát kdo chce a o čem chce. Přesto je to zajímavé a dobré. Já jen jednou poslal příspěvek a od hlavního redaktora jsem dostal odpověď, že je to nevydávatelné. Jojo, cenzura je cenzura. Jakmile si někdo dělá legraci z našich jedině správných "závodních" myšlenek, pak je to moula. No co dodat na závěr?

Akce "opozice" vyvolala zájem o náš spolek. Přibylo mnoho nových kandidátů. Bylo z čeho vybírat. Jednoznačně se ukázalo, že nové myšlenky ( pokud jsou nové a mají jasný cíl něco změnit k lepšímu ) není možno vytvářet po hospodách, ale na jasné půdě. Dále podle výsledků voleb je zřejmé, že ti kandidáti, kteří v minulosti neměli výdrž, jsou nepřijatelní i nyní. Deklarace, že budu.. je sice hezká, ale každý tuší, že nebudu. Z tohoto hlediska mne opět mrzí, že se do rady nedostal Honza OK1UU. Je to člověk, který by byl vzhledem k své pracovitosti i ochotou slyšet, velice dobrým členem Rady. A tak...

5. sjezd skončil tak jak skončil. Volby proběhly demokraticky. Popřejme nové radě mnoho elánu a prosím, dejme jim 3 měsíční čas k tomu, aby analyzovali činnost a předložili ucelený plán na rozvoj naší organizace.

Honzové, prosím udělejte něco se svými břichy HI. OK1UU, OK1XU , OK1AOZ ( foceno skrytou kamerou ).

Tak a je to jasné, první fotografie našeho předsedy po volbách. To úplně vpravo je symbol všeho starého ( t.zv. solný sloup ). Pro šťouraly musím říci, že druhý zprava je až Sveta.

Nyní si prosím všimněte druhého člověka zprava. Je to ten neznámý Jožo Fero. Vloudil se tam zcela neoprávněně a nabízel své služby v radě jako kněz, šašek a gynekolog samouk. Pánové se zatím nemohou dohodnout, ale na příštím sjezdu už to bude jasné. Tuto funkci nutně potřebujeme zřídit.

Jo a pro ty, kteří se nezúčastnili, musím dodat: Udělali jste chybu. Řízek byl výborný a veliký a zdarma..z vašich příspěvků HI.

Zástupce sponzorské firmy libereckých amatérů ( sponzoroval naftu ).