2. SUBREGIONÁLNÍ POHLED Z HLEDISKA JOŽI FERA ( OL4W)

Na různé kóty jezdím již drahnou řádku let. Poslední dobou jsem však čím dál více sobecký. Sobecký...co tím je myšleno? Kdysi jsme závody organizovali kolektivně. Každý svou měrou přispěl k úspěchu či neúspěchu. Jak je to nyní? Skutečných nadšenců je jen pár. Ti noví ( CBAM), nebo-li amatéři vzniklí z "jiných" vajec mají své zájmy někde jinde. Většinou je baví digitální druhy provozu a nekonečné s amaterskou problematikou cizí diskuse na pro mne nezajímavá témata. Ne, že by se nedali přesvědčit a člověk by je na kopce nevytáhl, to asi ano...ale probíhalo by to následovně:

"Řehoři, zítra je závod. O nic se nestarej. Anténu a auto vezmu svoje, zařízení taky, kabely mám prověřené, nootebook si půjčím a svačinu Ti také vezmu. Zastavím se pro tebe doma ve 12. hodin. Tak prosím buď připraven."

Že přeháním? Asi ano. Ale my v klubu jsme kdysi začali nazývat tyto amatéry syndromem "Tak ahoj". Co to je? No to když jste mu zařízení postavili, tak on si s radostí zavysílal. Když ho to přestalo bavit, tak v okamžiku, kdy toho všichni " před koncem" měli plné zuby, tak řekl, že nutně musí domů a "tak ahoj".

Většinou Vám v logu vyrobil plno zmatků a někdy svým chováním poškodil i zájmy klubu. A tak jsem si jednou řekl, dost. Závod odjedu i sám a stejně je moje vše..cizí vlastně nepotřebuji. Hmmmm......

Tak to je ta sobeckost ...

Je to sice pravda, ale člověk už je postarší a tak někdy taková klubová sranda je vlastně k nezaplacení. Nu což... Když člověk vidí jak někteří mladí za námi musí chodit až do hospod, aby nacucli něco zajímavého....je mi to líto. Letos jsem se rozhodl, že naši největší libereckou naději ( OK1CPB Libora), alespoň trochu zasvětím do tajů závodění. Bohužel však předpověď počasí nebyla dobrá a tak nemělo smysl se v autě tlačit a tak si Libor zkusil pár spojení před závodem a okoukal alespoň pár závodních spojení.

OK1CPB

 

Sakra, to auto OL4W nějak rezatí (vzadu Petr OK1FHG )

Zařízení:

Pásmo: 432 MHz

FT817 a PA U100 firmy GAGA ( 50W out)

Anténa: 19 elementů

Výsledky?

ZDE.

Proč to bylo tak slabé?

No podívejte se na vývoj počasí.

Tak mizerné podmínky už dlouho nepamatuji. Jednu chvíli jsem si myslel, že mám něco s rádiem. Pokud se to někam na chvilku otevřelo, pak to bylo vždy do směrů, kde oblačnost na chvíli zmizela a vzduch se oteplil. Skutečně to tak fungovalo. A tak lepší podmínky snad byly jen ve směru podél fronty.

V neděli ráno pak vše totálně provlhlo a na Ještědu jsem si připadal jak v prádelně. No hrůza. Zkrátka vidina koupele v horké vodě mne vyhnala již v 11 hodin dolů. Snad příště to bude lepší.

Srážky? No hrůza:

 No a nejdelší spojení?  S PA3EXV. Ze zvukového záznamu ( plný šumu ) je vidět jak to nefungovalo. Přesto kluci v pA mají zřejmě dokonalá zařízení a tak mne slyšeli.

PA3EXV MP3 ( 450 KB )

Jak poslouchá FT817 s předzesilovačem z Ještěda? Jak se jevil náš signál? Pak pojď sem:

Upozornění soubory jsou zkomprimovany z wav a mají v průměru 800 KB. Nahrávky pochází z doby asi kolem 05 UTC. Prosím, aby každý nahrávku bral tak jak je. Z nahrávky se nedá posuzovat velikost "splatterů" a jiných závad, protože nejde o objektivní podmínky ( natočení antén, kvalita FT817 atd. ). Přesto je to docela zajímavé....

ZVUK OK1KLL DF0MTL OK1KIM

ZVUK OK1KIM OK1ORU OK1RMR OK2KBA

ZVUK OK2KKW OK2ULP OK1MCW

ZVUK OK1MCW PA3EXV