OK1ALK

 

Představuje se vám stanice OK1ALK. Tato volací značka je známá již desítky let, neboť patřila mému otci. Po jeho smrti jsem se rozhodla pokračovat v jeho ušlechtilé zálibě - amatérském vysílání. Začala jsem vysílat nejprve pod semilskou koletivkou OK1KCZ a asi po roce sbírání zkušeností a přípravě na zkoušku pod vedením Lojzy, OK1DVW. Komise ČTÚ pod vedením pí Bočkové přijela ke mě domů, neboť jako tělesně postižená nemohu jet skládat zkoušky do Prahy jako ostatní. Značka mého otce byla pro mne rezervována a po úspěšném složení zkoušek na třídu D jsem ji skutečně obdržela.

Takhle vypadá můj QSL lístek, je to letecký pohled na rozhlednu na hoře Kozákov, v jejíž blízkosti bydlím. Všechny obrázky na této stránce lze kliknutím zvětšít. V prostředí radioamatérů jsem našla mnoho přátel.

Tohle je obrázek z rodinného alba z roku 1997, mne na vozíku hned poznáte, za mnou v kostkované košili stojí táta, OK1ALK, vedle něj v modrých šatech moje maminka, já jsem ještě v té době vysílala pod OK1KCZ.

Tohle je pár mých kamarádů vyfocených na jarním setkání na Kozákově. Zleva v šedé bundě je Honza OK1ATX, vedle David OK1INO, pak Mojek OK1APU a poslední je Lojza OK1DVW

  Mé vysílání má už své úspěchy, tady jsem s diplomem "Hory a kopce České Republiky".

 Setkání s dalšími přáteli, zleva Milošek, OK1DZ, který nás již bohužel opustil 21.8.2004 v ve svých nedožitých 92 letech, já na vozíku a Jarda, OK1JNL.

  A nakonec další budoucí radista - moje neteř Sára.