Paket Radyo

1. Kurulum ve AGWPE Konfigirasyon

Ses Kartı ile Paket-Radyo

(Windows98 , Seri-Port ve tek kanal için anlatım!)

2. Telsiz ile Ses Kartı Bağlantısı

3. Windows98 Ayarları

4. Paket Terminal Ayarları

3. Windows98 Ayarları

A. TCP/IP Ayarları:

Öncelikle yapılandırma ayarlarınızda TCP/IP kısmının mutlaka yüklü olması gerekiyor. Windows98 , Normal Seviyede Yüklendiğinde bu ayarlar yapılmış olmaktadır. Fakat yinede aşağıdaki gibi olup/olmadığını kontrol edin.

Denetim Masası ->

 

B. Windows98 Ses Düzeni:

Denetim Masası -> Ses kısmına girerek Düzenler bölümünde aşağıdaki gibi SESSİZ yapısını seçiniz.

 

C. Çoklu Ortam Ayarları:

Denetim Masası -> Çoklu Ortam kısmına girerek burada Kayıttan Çalma bölümünde aşağıdaki gibi Gelişmiş Özellikler' e girin ve Hoparlörler kısmını Masaüstü Stereo Hoparlörler, Başarım kısmında da ayarları en sona alınız.

 

 

 D. Ses Seviyesi Ayarları:

Windows Görev Çubuğundaki simgesini tıklayarak aşağıdaki ayarları yapın. Burada Volume Control kısmında Line In bölümü kapatılmıştır. Eğer Açık şekilde bırakırsanız Hoparlörünüzden FSK datalarını da duyarsınız , programın işleyişine etkisi yoktur.

 

Sonra Seçenekler bölümünden Özellikler' e girin ve Kaydederken kısmında Line In 'i seçerek aşağıdaki şekildeki gibi ayarlayınız....

 

Burada Line In 'in dışındaki kısımları seçmeyebilirsiniz. Fakat örnek olarak Mikrofonu da seçerseniz oluşacak distorsiyon dataları bozabilir....

(Şu ana kadar AGWPE 'yi kurduk, Kablo bağlantılarını yaptık, Windows98 'in konfigirasyonunu bitirdik. Son aşama AGWPE ile çalışabilen bir Paket-Radyo Programı kurmak.

 4. Terminal Programı

Telsiz ile Ses Kartı Bağlantıları Paket Terminal Ayarları