* MOJE KRÓTKOFALARSKIE CV *

CQ CQ CQ
de
SP8MI
*
WOJCIECH W. GEŁO




Raki są wytrwałe w dążeniu do wyznaczonego celu. Jestem zodiakalnym RAKIEM. Moja przygoda z radiem zaczęła się w połowie lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to poraz pierwszy zetknąłem się z krótkofalarstwem w Radioklubie LPŻ. Pierwsze nasłuchy i bezpośredni kontakt z radiostacją RBM, szkolenie pod okiem instruktorów - byłych "radzików" wojskowych. Wielka, nowa przygoda - cały świat stanął otworem!
Nie danym mi było osiągnięcie wówczas wymarzonego celu - jakim była licencja nadawcy. Wkroczyłem w samodzielne, dorosłe życie... Praca, nauka, praca...
I zanim się człowiek zorientował - minęły najlepsze lata i zaczęły się problemy
ze zdrowiem. I... wreszcie "wolność", czyli bezczynność zawodowa.
No i nareszcie przyszła pora na realizację młodzieńczych mażeń. Po uzyskaniu upragnionej licencji ruszyłem ostro do przodu! Pasjonuje mnie sport krótkofalarski, t.zn. zawody, DX-y, dyplomy. Jestem członkiem wielu renomowanych klubów krajowych i zagranicznych, m.innymi: SPDXC (odwiedź stronę: SPDX Klubu),
SP-CW-C, HSC e.V., SV-CW-C, CTC, GACW, 9A-QRP-C, DIG (odwiedź stronę: D I G ), Lwowskiego Klubu Krótkofalowców i innych. Zdobyłem wiele liczących się dyplomów. Oprócz tradycyjnych emisji t.j. fonii i telegrafii, często pracuję emisjami cyfrowymi (RTTY, PSK31, SSTV, MFSK, FAX, HELL i t.p.).
Na życzenie moich radiowych rozmówców wysyłam i zawsze odpowiadam na karty QSL otrzymane via Biuro, via Eqsl.cc, a także direct.

* * * NIEKTÓRE MOJE REZULTATY W SPORCIE KRÓTKOFALARSKIM * * *

  • 239 potwierdzonych krajów z listy DXCC;

  • 189 zdobytych dyplomów, w tym: POLSKA, SPDXCC, W-21-M, AC-15-Z,
    SPPA, SP OTC, OM OTC, WAZ, WAC, WPX, SSA 75, WASEC, 75 LKK, DIG;

  • 413 potwierdzonych QSO`s z wyspami we współzawodnictwie IOTA;

  • wysoko punktowane miejsca w zawodach krajowych i międzynarodowych,
    między innymi I miejsce w HSC CONTEST` 2002 i I miejsce w WW WPX CW CONTEST` 2002 (10 m. QRP/p).









Jestem operatorem stacji klubowych: SP8ZIY, SP8ZKX i SP7PAS. Zdarza się, że uczę krótkofalarstwa młodych, lecz z przykrością stwierdzam, iż zainteresowanie radiem maleje - przegrywamy z internetem, telefonem komórkowym i t.p. Szkoda! Myślę jednak, że po zachłyśnięciu się "nowinkami" powróci moda na amatorskie radio - czego Gościom na mojej stronie i sobie samemu - z całego serca życzę.

Vy 73 Wojtek SP8MI - Do usłyszenia!

P.S. Jestem także QRV używając znaków: SN8M, OM9AMI, 9A/SP8MI, HA/SP8MI, OE/SP8MI, S5/SP8MI, YO/SP8MI, Posiadam licencję SWL: SP8-05-003.

*

W okresie od 25 stycznia do 6 marca 2005 r. pracowałem pod znakiem okolicznoś-
ciowym jako HF8IARU.


R E G U L A M I N

Dyplom Jubileuszowy "JUBILEE AWARD - 75 lat PZK; 80 lat IARU; 10 lat Świat Radio"

1. Wydawca: Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Wydawnictwo AVT - czasopismo Świat Radio. 2. Cel wydawania: uczczenie 75 rocznicy powołania Polskiego Związku Krótkofalowców, 80 lat IARU i 10 lat czasopisma krótkofalowców Świat Radio. Dyplom dostępny jest dla nadawców i nasłuchowców. 3. Termin i czas: do dyplomu zalicza się łączności przeprowadzone w okresie od 1.01.2005 do 31.12.2005 r. 4. Pasma i rodzaje emisji: pasma i emisje dowolne. 5. Warunki uzyskania: należy zebrać podczas łączności dla dyplomu podstawowego - 75 pkt., a dla dyplomu trofeum - 750 pkt. Punkty dają wyłącznie stacje członków PZK, zarówno indywidualne jak i klubowe zarejestrowane w PZK. Nie dotyczy to stacji zagranicznych, które zaliczają punkty za łączności z wszystkimi stacjami polskimi. 6. Punktacja: łączność ze stacją członka PZK - 2 pkt., ze stacją okolicznościową pracującą z okazji 75 lat istnienia PZK, tj. z prefiksem SP75, SQ75, SP0 oraz z sufiksem PZK - 5 pkt., ze stacją okolicznościową pracującą z okazji 75 lat PZK i 80-lecia IARU z sufiksem IARU - 10 pkt., stacja HF75PZK daje 15 pkt. Stacje, które zgromadzą co najmniej 750 pkt. mogą ubiegać się o dyplom "Jubileuszowy" z wyróżnieniem w postaci nalepki "TROPHY" z oddzielną numeracją dyplomu. W zgłoszeniu do dyplomu podstawowego można wykazać tylko jedną łączność z każdym znakiem. Natomiast dla trofeum z każdym znakiem można zaliczyć po jednym QSO na CW, po jednym PHONE i po jednym QSO emisją cyfrową na każdym paśmie. Można również otrzymać nalepki "CW", "PHONE", "MIXED". Stacje zagraniczne: EU - wyżej wymienione punkty mnożą przez 2, DX - podaną wyżej punktację mnożą przez 3. Uwaga: Dla stacji polskich do dyplomu nie są zaliczane łączności przeprowadzone w zawodach. 7. Opłata za dyplom: stacje polskie, członkowie PZK - 3 znaczki pocztowe na list zwykły, pozostali - 15 zł wpłacone na konto ZG PZK. Stacje zagraniczne - 5 EURO, 5 USD, 5 IRCs. 8. Okres wydawania dyplomu: do 31. 12. 2009 r. 9. Zgłoszenia: wyciąg z dziennika stacyjnego należy przesłać na adres: Award Manager PZK, Augustyn Wawrzynek - SP6BOW, ul. Korfantego 5 B/1, 47 - 232 Kędzierzyn-Koźle 12. Stacje zagraniczne przesyłają zgłoszenia na adres: Award Manager PZK, Augustyn Wawrzynek - SP6BOW, P.O. Box 54, 85 - 613 Bydgoszcz 13, Poland.

*

Pod znakiem HF8IARU przeprowadziłem 2886 QSO`s na wszystkich pasmach...

Krótkofalarska akcja dyplomowa Victory Day dla uczczenia 60-tej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie. W dniach od 1 do 15 maja 2005 r. pracowałem używając znaku okolicznościowego 3Z8VD.

*

* * * OPIS MOJEJ STACJI * * *

  • KF - TRX ICOM IC-751A; antennas: Delta Loop, LW, GP-3 14/21/28 MHz;
  • ANTENNA TUNER - MFJ-941E VERSA II - 941E; IPS 12V/30A by TDK;
  • UKF - TRX DRAGON SY-550, antenna GP 5/8; Handy TRX ALAN CT-145;
  • PC - AMD/Duron 1,2 GHz, 40 GB HDD, Software WINDOWS` 98; RAC` 2004;
  • SP8MI HAM LICENCE - Kat.1 CEPT class 1 (F-500 Watt);
  • OM9AMI HAM LICENCE - Trieda B /CEPT 1.

Zobacz mój certyfikat na www.Eqsl.cc

Więcej o mnie Drogi Gościu znajdziesz na stronie http://www.qrz.com

*

W Galerii Fotek Krótkolalowców http://www.foto.ampr.pl/ możesz między innymi obejrzeć moją kolekcję - zapraszam ! Info o mojej stronie przekaż swoim znajomym - dziękuję !

[ HOME ] [ ENGLISH ]