Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

8. listopad 1998 Barbucha coby německá doga není patřičně konstruovaná do bahnitého terénu, neb nedisponuje blatníky. K tomuto závěru jsem dospěl včera, když jsem s Barbuchou neprozřetelně vyrazil na procházku do polí.
      Nejde pouze o to, že by zadníma tlapama vyhazovala bahno - směrem na mě - ale i o její zálibu v povalování. Vybrala si hned první kaluž bahna obohacenou kravincem a zamazala si celý hřbet. Těžko by někdo odhadoval její barvu. Po zaschnutí zesvětlala ještě víc a vypadala jako dvorek, který před několika dny opustilo hejno slepic po několikaletém stálem pobytu.
Koupil jsem si sopránovou zobcovou flétnu. Kdysi dávno jsem na to hrával, tak jsem vyhrabal staré noty a začal se učit zase. Flétna stála sto sedmdesát korun - řadí se tak mezi velmi levné nástroje. Původně jsem měl v úmyslu koupit flétnu altovou - o něco větší a s hlubším tónem, ale ne za cenu kolem tisícovky. Na to moje pískání by stačila i vrbová píšťalka.
Často tady vypadává elektrika. Dneska taky - čučím na televizní noviny, žvýkám kus chleba s kusem tvrdého sýra, čaj a okurek, když tu najednou blik a tma a zhaslo světlo, zrovna když chci ukousnout další kus chleba. Všichni se začali shánět po svíčkách a po baterce, jenom já a Barbucha jsme měli jiné starosti. Barbuchu nenadálá tma a shon vytáhli z pelechu, tak šla se podívat, jestli jsem se v té tmě neztratil. Skočil jsem naslepo po konvici s čajem, aby mi ji snad Barbucha nesundala se stolu ocasem a byl jsem moc rád, když Barbucha odešla kontrolovat dalšího člena domácnosti.
      Moje přílišná starost o konvici s čajem se mi vymstila. Když se konečně rozsvítilo světlo, zůstal mi pouze chleba v ruce a na talíři okurek. Sýr nenávratně zmizel v Barbušiných útrobách.
Snažím se trochu zoptimalizovat některé věci v Xpr. Zatím jsem si to akorát pěkně rozvrtal.
e-mail