Zpet Index Go Home Vpred

8. duben 1998 Přišel jsem dneska domů, pustil Barbuchu (roční štěně německé dogy) dovnitř, zalezl do stodoly naštípat trochu třísek na podpal - Barbucha zatím trajdala po domě, pak už s třískama pod paží pátrám po klíči od kuchyně... kam se poděl? A Barbucha je kde? "Barbucho!" Nic. Otočím se. Kde je ta potvora? A kde je ten klíč? Aháááá. Dveře do kuchyně jsou otevřené. Ale proč? Vlezl jsem dovnitř.
      Barbucha ležela na zemi, ocáskem vrtěla sem a tam jako o život, v póze přímo vyzívající ke hře, a nadšeně čučela do bedýnky s devíti malými králíčky. Králíci vesele poskakovali po bedýnce, někteří - jak jsem koutkem oka zahlédnul - poskakovali vesele i po kuchyni a Barbucha z toho měla vánoce.
      Ježišmarjá! Aby tak nějakého zahryzla. Zkusil jsem králíky přepočítat, ale zkuste spočítat hemžící se změť malých tvorečků, kteří se jednu chvíli hromadí na sobě a hned nato se rozprchnou všemi směry, aby se schoulili zase ve druhém koutě krabice a přitom je bránit před zubatou tlamou největšího psa ve střední Evropě a okolí. Barbucha mi ochotně asistovala. Králíci ji fascinovali. Strčila čumák až do krabice a při každém poskočení některého králíka poskočila i ona. Mezitím mi zdrhnul další králík a zmizel někde pod gaučem v nepřehledné změti hraček mého malého synovce.
      Barbuchu jsem se snažil tlačit ven z krabice. Barbucha se velice neochotně dala přesvědčit a začala šmejdit pod gaučem, kde před chvílí zmizel jeden z uprchlíků.
      "Fuj, Barbucho!" Na tohle slyší. Přestala čmuchat pod gaučem, lehla si na přední, na zadních nohách stála, ocáskem vrtěla a začala štěkat na krabici.
      Kolik jich vlastně zdrhlo? S Barbuchou a s její tlamou ve škatuli nemám šanci. Zašel jsem pro tetu na zahrádku, mezitím přišla manželka a tchyně a začal hon na králíky. Mě s Barbuchou vykázali z kuchyně. Mně to bylo jedno, zato Barbucha se cítila dotčená, že se tak zajímavé akce nemůže zúčastnit.
      Dopadlo to dobře. Zdrhli jenom tři, všichni tři byli zdárně navrácení do krabice a Barbucha žádnému králíkovi nestačila způsobit žádnou viditelnou újmu na zdraví. Králíci byli prohlášeni za dostatečně způsobilé a zítra poputují do králíkárny.
e-mail