Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

3. říjen 1998 "Jinak zdravý a jíst ti chutná?" - hádejte, co jsem zase provedl a s čím si zase nevěděli doma rady, jako posledně s těma hřibama. Tentokrát byly překvapení ze sto čtyřiceti litrů jablečného moštu. I když nevím proč, neboť věděli, že jedu s taťkou lisovat a už předem jsem upozorňoval, že toho bude moc.
      Mošt už mi teče i ušima. K tomuhle klofání do klávesnice jsem si vzal půllitrový krýgl (jak se to píše správně česky - kriegel?) horkého moštu. Možná se pozastavíte - vážně horkého? Jojo, vážně. Horký jablečný mošt je vynikající a žádných řídkých případů s častým běháním se nemusíte bát.
      To jsem kdysi před lety zavítal za kamarádem, zrovna doma převařovali mošt a stáčeli do flašek. Kamarád donesl litrovku a schválně, že prý to nevypiju... a pokud ano, tak je zvědavý, jak dlouho budu běhat na záchod. Vypil jsem to a nic mi to neudělalo, navíc jsem při té příležitosti zjistil, že se to vlastně dá pít.
      Kdyby mi kdysi dřív o horkém moštu někdo vykládal, tak si budu klepat na čelo. Takže vám nikomu nebudu mít za zlé, když budete kroutit hlavou a myslet si "no je ten chlap zdravý a jíst mu chutná?"
e-mail