Zpet Index Go Home Vpred

3. květen 1998 V pátek 1. května jsem si trošku pospal. Skutečně jenom trošku, protože šílený soused začal asi v osm ráno šíleně bušit kladivem do bečky a při tom se spát nedalo. Manželka se odebrala pobíhat po domě, ale mě se ještě z postele nechtělo. Napadlo mě, pustit si po dlouhé době něco na gramofonu. Tak copak tady máme: ...Beatles, Voňková, Kryl... Kryl? Že by? Tak jo. Dal jsem desku na gramofon a z beden začalo burácet "Bratříčku nevzlykej, to nejsou bubáci, vždyť už jsi velikej, to jsou jen vojáci". Ježišmarjá, honem to ztlumit, ať to nikdo neslyší. Není někdo za dveřma? A pak mi to došlo. Dneska se píše rok 1998, nemusím mít strach. Ozvaly se ve mě deset roků staré reflexy. Jsem sám, nebo i jiní ještě i po deseti letech takhle blbnou?
Přes víkend jsem dal kompletně do kupy anténní posilovač na 145 MHz. Mám doma zařízení R2FH, takzvanou briketu. Leze z toho půl wattu a občas to nestačí. Mám za to doma ještě stowattový koncový stupeň, ale jedna televize v domácnosti se s tím špatně snáší. Ostatní televize jsou OK, ale tahle zrovna ne. Tak jsem si za svou briketku postavil s tranzistorem KT922A asi pětiwattový posilovač. Návod je i s parametry k nalezení na mojí stránce s konstrukcemi.
Obrázky z Meteosatu krásně chodí. Každý den zaplácají na disku pár desítek megabajtů. V sobotu přišla taková zajímavost. Když se na ten obrázek podíváte, tak si všimněte čar na západním okraji. Je to od letadel nebo ne? Je to dost široké, odhaduju to tak na padesát kilometrů. Vydrželo to tam celý den, patrné byly čáry ještě v neděli ráno, pouze posunuté hodně jihozápadním směrem a silně rozmazané. Další obrázky nechám dočasně v adresáři s obrázkama.
e-mail