Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

30. září 1998 O tom, že máme na záchodě na dveřích přibitého chcípleho skunka (oficiálně osvěžovač vzduchu) už jsem psal. Nedávno konečně došla náplň. Sláva. Naučil jsem se opět zavírat dveře jako normální civilizovaný člověk a nikoli kopancem. Hned, jak jsem přivykl těmto způsobům, uklizečka doplnila do skunka voňavku a ošplíchlo mě to zas.
      Dřívější skunkova náplň se ještě jakš takš dala. Syntetické fialky a záchod ještě celkem ladí. Tentokrát je tam vůně připomínající ocumlaný ovocný bonbón. Vůně je obohacena o vitamín C. Dále má vůně zvýšený obsah stopových prvků, takže by si zasloužily název spíše šlápotové prky a taktéž má vysoký obsah minerálů. Minerály jsou v této vůni zastoupeny v tak bohaté míře, že když vůně dopadne na zem, ozve se hlasité křáp.
Oživuji dále internetovou - paketovou bránu. Linux je zprovozněn, začínám experimentovat s AX25. Povedlo se mi nastavit internetovou linku z jednoho počítače na druhý. Na budoucí inetbráně jsem pokusně zprovoznil BBS F6FBB, abych se měl na co připojovat. Zatím všechno fungovalo OK.
      Dneska jsem spojil počítače seriovým kabelem a začaly problémy. Oživovaný počítač čas od času na pár minut zmrzne (záměrně nepíšu ztuhne - se ztuhnutím mám asociovány věci neporovnatelně příjemnější). Těch pár minut znamená asi tak pět až deset. Pak se to zase rozjede. V logu není nic. Zkoušel jsem to rychlostí 9600, tam to dělá každou chvíli. Na 1200 je to OK, na 4800 se to stalo jedinkrát. Co si o tom mám myslet? Když nestíhá seriový port, měl bych se o tom dočíst v logu. Je to zajímavé. Na druhém počítači zase vypadává z kernelu jeden AX25 port. Nejsem z toho šťastný.
      Pustil jsem se do návodu, jak oživit v Linuxu gateway. Mám to zveřejnit, i když se mi to náhodou oživit nepodaří?
e-mail