Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

29. říjen 1998 Venku je tak hnusně, že se mi nechce vůbec nic. Těšil jsem se na volnou středu, chtěl jsem s Barbuchou vyrazit na trošku delší výlet kolem Něčínského potoka. Nevyšlo to. Venku pršelo celý den, pršelo i dneska a tuším, že bude pršet i přes víkend. Asi bude nejvhodnější v sobotu a neděli vůbec nevystrkovat nos z pod peřiny.
      Posledně jsem psal o přijímači na 21 MHz. Ve středu jsem to trošku vyleštil a zkusil při příjmu za normálnějších podmínek, to znamená, když nejsou na pásmu silné závodící stanice. Funguje to, ale není to k používání. Pásmo 21 MHz je dosti čisté, bez rušivých signálů, takže o to lépe vynikne každičký pískot, který vyprodukuje počítač.
      Asi poprvé od zimy jsem počítače vypnul. V ten moment přijímač ztichnul a ze sluchátek se ozývaly skutečně pouze radioamatérské stanice a nebylo slyšet, jak se ukládají na disk meteorologické snímky.
Byl jsem u doktora na preventivní prohlídce. Doktor mě proklepal, prohlédl a proposlouchal, nahlédl do všech tělních otvorů, konstatoval, že jsem přibral (slovo ztloustnul ještě není na místě) a sestra mi pak píchla protitetanovou injekci: "Máte očkovací průkaz?"
"Ne."
"Tak si někam napište, třeba do kalendáře, že za deset let byste se měl nechat přeočkovat znovu."
      Tak tedy dobře. Tak to tedy píšu sem. Ze všech písemností, které vedu, má právě tento deníček asi největší šanci, že se dočká roku 2008. Možná se najde i někdo, kdo mi to za těch deset let připomene emailem.
e-mail