Zpet Index Go Home Vpred

28. srpen 1998 Byli jsme s manželkou v ZOO v Lešné. Je tam pěkně. Mě pochopitelně zajímali tučnáci - samozřejmě především kvůli Linuxovému tučnákovi. Nevím, co jsou tučňáci v Lešné zač, nemají tam ceduli. Tučňák je zvířátko naprosto fantastické. Ve vodě vzdáleně připomíná divokou kačenu a mě jsou kačeny moc sympatické.
Přijeli jsme ze ZOO, najedli se, popili, přišel jsem k počítači, kouknul na obrazovku, otevřel hubu, vypleštil oči a řekl něco na jako "žjóva!" Z družice přišel obrázek Pacifiku (Japonsko, Indonesie a spol.) a na obrázku hurikán s krásným okem uprostřed. Udělal jsem i animaci MPEG za poslední tři dny.
      Hurikán Bonnie opustil pevninu a otočil se opět na oceán. To, co jsem se dozvěděl z družicových snímků, o pár hodin později potvrdili i v televizním zpravodajství.
      Už podle včerejšího snímku (je ve včerejším deníčku) se mi zdálo, že se na Ameriku chystá hurikán další. Zdaleka ne tak fotogenický jako hurikán u Japonska nebo hurikán Bonnie, ale je k rozeznání. Z televize jsem se dnes dozvěděl, že jeho jméno je tuším Daniel. Na obrázku je zcela na pravém okraji, částečně mimo záběr. Dnes už je někde severně od Portorika.
e-mail