Zpet Index Go Home Vpred

26. srpen 1998 Kdesi jsem četl, že do ZOO se normální člověk dostane dvakrát v životě. Jedou jako dítko s rodiči a podruhé jako rodič s dítky. Já jsem byl v ZOO častěji, ale tuším, že tentokrát jsem byl poprvé v roli rodiče. Jako dosud bezdětný jsem byl nucen si dítko vypůjčit. Nevím, jestli se dají dítka vypůjčit v půjčovně (moc se mi to nezdá). Já jsem si to svoje vypůjčil od švagra. Vypůjčený synovec je dítko docela hodné, jenom zrovna prochází vývojovou fází lidově nazývanou "a proč?"
"Peťo?"
"No?"
"Proč máš na stropě toho pavouka?"
"On tam loví mouchy a komáry."
"A kdo loví mouchy a komáry?"
"Ten pavouk přece!"
"A proč?"
"Co proč?"
"Proč loví mouchy a komáry?"
"Protože je žere."
"Aha." Krátká odmlka, aby strávil novou informaci a pak další dotaz:
"A pavouk žere mouchy a komáry?"
A takhle je to pořád. Myslím, že majitelům podobných stvoření není třeba nic vysvětlovat blíže.
      Do ZOO v Ostravě jsem jel vždycky jenom autobusem. To se na ÚAN vleze do podchodu, pod zemí se jde až úplně na konec a potom doleva nahoru na točnu trolejbusů. Tramvají se do ZOO člověk nedostane, nevedou tam koleje. Tentokrát jsem jel vlakem. Pro malého to byl veliký zážitek - ještě nikdy neměl příležitost jet vlakem a tuším, že ani nikdy neviděl velké vlakové nádraží. Do ZOO se dá jet trolejbusem i přímo z hlavního nádraží v Ostravě.
      V Ostravě hned vedle točny trolejbusů jsem objevil modelářskou prodejnu. Mám daleko k tomu, abych stavěl nějaké letadlo, ale už asi rok se různě po hračkářstvích a modelářských prodejnách snažím pro toho malého pazgřivce sehnat letadlo Komár na gumu. Vzpomínám, že když jsem byl malý, tak jsem takové letadlo měl a byl jsem z něj úplně paf. Tentokrát se povedlo. Prodavačka suverénně vytáhla igelitový pytlík s letadlem, chtěla jenom padesát korun. Už jsme to byli vyzkoušet. Myslím, že malý Mirek bude mávat rukama ještě večer, až si ho jeho taťka bude na motorce odvážet domů.
Ještě trochu k tématu: "Mateřská láska je to, co brání matce, aby své děti nezaškrtila už v kolébce."
Včera večer jsem pobíhal s mobilem po domě a hledal aspoň náznak signálu. Úspěšný jsem byl až v posledním půdním okénku ve střeše, ke kterému jsem se pracně vyšplhal přes vratký stůl. Je to fajn. Zkusím se na Internetu podívat po nějaké technické specifikaci aparátků pro Paegas a vyrobit nějakou anténu. Doufám jenom, že konektor vzadu na Motorole 160 je díra pro anténu...
e-mail