Zpet Index Go Home Vpred

26. duben 1998 Takže vezmu to popořadě. V sobotu jsem byl na radioamatérském setkání ve Frenštátě. Celou dobu nám tam pršelo, až kolem poledne přestalo a odpoledne už bylo nebe jako vymalované. Nejvíc mě ale pobavila rosnička večer v televizi. Od ní jsem se dozvěděl, že "V dopoledních hodinách bylo jasno a svítilo sluníčko a teprve k večeru se začalo škaredit". Asi popisovala počasí v Turecku. Nemůžu ji překontrolovat, protože je zase zapnutá družice Meteosat 7.
      Vloni v Holicích jsem koupil koncový stupeň 100 W na dva metry. Trochu to leze do televize - za to ovšem nemůže koncový stupeň, ale ta televize. Je to ten starý typ Tesla Color, který má na vstupu diodový násobič. Kdyby to byla moje televize, dávno do ní vlezu. Výsledek je takový, že koncový stupeň použiju tak jednou do týdne a málokdy tehdy, kdy bych to potřeboval. Dal jsem se v sobotu do výroby menšího posilovače s tranzistorem KT922A. Už to mám hotové. Dává to asi 5 wattů, pouze FM nebo CW (není to lineár), v krabičce 100x50x45 mm. Na stálé zakličování to moc není, protože se to hřeje, ale na paket to je maximálně vyhovující. Ještě dovnitř seženu stabilizátor 12 V na napájení předzesilovače u antény a spínání přes VOX. Koncový stupeň 100 W chtěl koupit kolega. Asi mu to střelím.
      Barbucha mi málem způsobila smrt uchechtáním. Šli jsme ze Spálova domů a ona se někde trošku zapoměla. Pak, když mě dohnala, sprintovala pořád dál ještě kus přede mnou. Plavným skokem hupsla z malé "meze" a zbluňkla přímo doprostřed zarosteného rybníčku. Byla v té hnusné zelené vodě až po uši, plácala sebou a škrábala se ke břehu. Vylezla zelená jako vodník. Muselo to pro ni být pěkné překvapení, když se najednou louka propadla.
e-mail