Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

21. září 1998 Oni snad v tom Atlantiku ty hurikány vyrábějí! Bonnie, Daniel... Tuším, že by tam mohlo být ještě něco začínající písmenem C, ale to mi uteklo. Možná neuteklo, pokud to byl hurikán v Pacifiku a vydal se směrem ke Galapágám. Ten jsem zaregistroval, když byl ještě Bonnie malý poslušný chlapeček.
      Aby těch hurikánů nebylo málo, je dnes někde nad malými Antilami hurikán další, a pak ještě jeden, který se formuje nedaleko Afriky. Vypadá, že má taktéž namířeno na západ k Americe.
      No jak povídám. V Atlantiku je na hurikány fabrika. Každý týden sjede z výrobní linky jeden zbrusu nový hurikán, naleštěný a vonící novotou. Objednávky se vyřizují přednostně pro karibskou oblast. Objednávat nutno předem, platit je třeba zálohově. Pokud náš hurikán nezpustoší pobřeží dostatečně efektivně, peníze vám budou vráceny. Doživotní záruka! Až do konce životnosti hurikánu. Ve zvlášť příznivém případě, pokud se připletete do cesty hurikánu, až do konce života vašeho.
Začal jsem počítač trápit. Nainstaloval jsem si raytracer (fuj, to je slovo, v anglickém textu vypadá neporovnatelně lépe) PovRay, k tomu malovátko Sced. Povray mě nijak nenadchnul, přece jen 386DX/40MHz je slabší stroj. Zato mě potěšil program Sced. Při startu jsem doslova čubrněl. Myslel jsem si, že je něco blbě, že takhle rychle přece program typu CAD nemůže naběhnout. Kdyby to startovalo aspoň minutu, jako to dělá Netscape Navigator nebo GIMP, to bych se nedivil. Ale ne, ono se to nastartovalo za vteřinu! Určitě mám něco blbě a teď s tím budu marně zápasit.
      Fungovalo to. Zápasil jsem s tím i tak. Prozápasil jsem sobotu. Od soboty do pondělka s tím pak zápasil počítač. Výsledek vypadá docela efektně. Ovšem opět pozor. Co se obrázků týče, nejsem přítelem přílišné dobročinnosti. Dejte si to pod svoje okýnka, koukejte na to pro vlastní potěšení. Ale když to uvidím někdě na Webu nebo v časopise, osobně přijdu hříšníkovi utrhnout uši. U samého zadku.
e-mail