Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

21. prosinec 1998 Píšu sem s čím dál většími přestávkami. Nějak se mi nedostává času. Minulý týden jsem byl dvakrát v Jičíně, jednou do půl jedenácté večer, pak jsem byl v Ostravě, po obchodech jsem musel pochodit - kvůli dárkům - no prostě nabitý program. V sobotu jsem nebyl doma a v neděli jsem si rozvrtal počítač.
      To s tím počítačem je taková neštastná záležitost. Nedávno jsem si koupil v knihkupectví RedHat Linux 5.1. Konečně jsem si našel čas na nainstalování. Na jednom počítači mám ještě RedHat 3.03 a už mi to trošku vadí. Asi tři hodiny jsem se pokoušel do počítače dostat disketu - nakonec mi došlo, že to asi nepůjde, neb stejné IRQ je nastavené na jednom z mnoha seriových portů. Takže jsem nakonec vymontoval disk a přestěhoval jej do druhého počítače.
      RedHat 5.1 se instaloval dobře. Dokonce to na mě mluvilo česky. Po více než hodině kopírování z CD (přece jen, 386 není blesk) se Linux rozjel. Bez problémů. Když to porovnám s Windows NT, které instaluju dvakrát do měsíce, nebo s Windows 95... RedHat Linux by měl nainstalovat i úplný trouba.
      Začal jsem nastavovat. Po deseti hodinách už jsem si škubal vlasy. RedHat 5.1 je pěkný systém, to jo, pokud je nainstalovaný na čistý počítač. Ale já jsem měl polovinu disku zaplácanou vlastními programy, které jsem chtěl samozřejmě provozovat dál. Deska jsem se vrátil ke starému systému. Při té příležitosti jsem si zrušil LILO, takže jsem nemohl natáhnout systém - ani z diskety - viz problém s IRQ výše.
      Tři hodiny uplynuly, počítač furt nejel, chytil mě amok a RedHatu jsem se pomstil.
      Jo, nakonec ještě malá nabídka: prvnímu zájemci daruji dvě poloviny Redhatího CD-ROM, i jednotlivě.
V Novém Jičíně jsem nastavoval bránu AX25 - Internet. Zatím to moc nefunguje (přesněji skoro vůbec), není třeba, abyste to zkoušeli. Podrobnosti napíšu později, snad po vánocích.
e-mail