Zpet Index Go Home Vpred

21. červen 1998 Léto začalo skutečně jako léto. Nacpal jsem se třešněma k prasknutí, Barbucha strávila půl dne na studené podlaze a slunko se schovalo až v devět večer, kdy oficiálně zapadlo. V sobotu tak pěkně nebylo, ale aspoň jsem čučel na volby v televizi. Volby dopadly... nó, nebudu to příliš komentovat. Jenom Sládkovci mě mimořádně potěšili, že ráčili vypadnout z parlamentu.
Pokračuji v práci na svém SSB transceiveru. Přijímač už chodí docela dobře. Poslouchá znatelně lépe, než Otava, kterou jsem měl kdysi. V Otavě byl čtyřkrystalový filtr, dneska mám osmikrystalový. Otava byla osazená bůhvíčím - já mám na vstupu směšovač s UZ07, mezifrekvenci pak osazenou MOSFET tetrodama.
      Už mám udělaný koncový stupeň s výkonem asi 1.5 W, mikrofon a přepínač příjem - vysílání. Skoro připravené na vysílání. V pátek jsem to zkoušel dát dokupy, ale příliš se nedařilo. Buď to kmitalo, nebo to naopak bylo příliš málo promodulované. Tak jsem se přes víkend snažil vyrobit pár nastavovacích přístrojů. Pro nastavení filtrů jsem si vyrobil laditelný oscilátor asi od 3 do 4 MHz. Nastavil jsem pořádně vstupní filtr - přijímač znatelně ožil. Dál jsem se dal do výroby dvoutónového NF generátoru. Tady jsem mírně zklamaný. NF oscilátor nechce ani za potforu fungovat. Vím, že jsem se snažil o podobný generátor už několikrát, ale vždy jsem dopadl stejně. Proč tohle zapojení funguje jenom ostatním, a mě nikdy?
Nakonec ještě další ukázku z kreslícího programu GIMP. Program je kreslítko údajně podobné Photoshopu, s tím rozdílem, že je zadarmo. Běhá to pod Linuxem, takže oproti Photoshopu, který s sebou musí tahat celý ten okenní cirkus od Microsoftu, by mohl běhat rychleji a snad i spolehlivěji. Já jsem aspoň vyráběl všechny obrázky na počítači 386.
Ukázka malůvek z GIMPu
e-mail