Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

17. září 1998 Instaloval jsem dneska svému šéfovi Windows NT. "Je to pro šéfa, musím si dát záležet!"
      Šéf měl požadavků přehršel, přece jen šéf není jen tak obyčejný uživatel. Krásně jsem ládoval do Wokenic poštu, Internet, právní software, síťový software, protivirový software, textový editor, tabulkový kalkulátor, databázi, Notus Lotes, telnet a spousty dalších programů, co jsou u nás k nalezení. Windows NT úslužně žvýkaly jedno CD za druhým, až jsem se nestačil divit. Disk se krásně plnil, ze dvou giga zůstalo za chvíli jeden a půl... za další chvíli o dalších sto mega méně...
      Normálně probíhá instalace "nenormálně" - padá to, chcípá to, všechno třeba instalovat dvakrát. Dnes jako by i ty Wokna tušily, že tentokrát si nesmí dovolovat příliš. Počítač pro šéfa je počítač pro šéfa.
      Zavedl jsem konto "bigboss" a dal se do nastavování. Všechno, co jsem před několika hodinami začal do počítače instalovat, bylo teď třeba nastavit, aby to bylo k použití.
      Nevím už, co jsem dělal naposledy, ale výsledek byl zdrcující. Po nezbytném restartu jsem se přihlásil a na monitoru se objevily pouze přesýpací hodiny. Rajtoval jsem s nimi po obrazovce z rohu do rohu asi pět minut, než mě přešla trpělivost a praštil jsem po resetu.
      Snažil jsem se s tím něco dělat asi tři hodiny. Přesýpací časomíra je tam pořád. To ty Windows pitomé, když už je to pro šéfa, tam nemůžou namalovat aspoň něco modernějšího!? Třeba kukačky!?
V Atlantiku je k vidění další pěkný hurikán. Hurikánů ve starších deníčcích najdete dost, takže jsem tenhle exemplář dal pouze do adresáře s obrázky. Za pár dní to opět nahradím něčím jiným.
e-mail