Zpet Index Go Home Vpred

17. únor 1998 V televizi řádí olympiáda, což mi připomenulo jeden prastarý vtip, ještě z dob vlády rudého komanče, když olympiáda byla v Moskvě. Slavnostní zahájení, projev nejvyššího:
      "Óóóóóóóóóóóóóóóóóóó....... óóóóóóóóóóóóóóóóó..... óóóóóóóóóóóóó." Drcne do něj ochranka: "Soudruhu Brežněve, to nečtěte, to jsou olympijské kruhy."
      Jo, a pak ještě jeden podobného ražení. Projev před nastoupenou jednotkou:
      "Taváryšči marjaki...." A zase ta ochranka: "Soudruhu Brežněve, námořníci jsou pruhovaní vodorovně."
     
Hraju si stále s čítačem. Už se to zdá fungovat, ale... Jsem příliš tupý a nevím, jak převést čtyřicetibitové číslo v registrech R0 až R4 na ASCII v osmibitovém CPU. Zatím mám na výstup seriového portu pověšený primitivní prográmek v Perlu, který mi ze vstupních hodnot vypočte kmitočet.
      Taktéž jsem naladil řetěz násobičů v konvertoru. Doufám, že tentokrát mám výstup naladěný skutečně na 1553.5 MHz - aspoň vím, že násobič před tím je naladěný dobře na polovinu tohoto kmitočtu. Čítač zatím nemám nijak extra nastavený, v pásmu dvou metrů to může dělat asi pět kHz odchylku. S oscilátorem v konvertoru se potřebuju trefit do kanálu širokého 30 kHz, snad se to povede.
e-mail