Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

16. listopad 1998 Sehnal jsem levně starý vyřazený seriový terminál. Zařízení bylo celou dobu ubytované v pohodlné kanceláři mezi nekuřáky - klávesnice nesmrdí jako popelník. Dokonce ani nenapadlo žádného šílence před obrazovku pověsit filtr, takže na obrazovce není vypálený rastr nejčastěji používaného formuláře.
      Terminál jsem hned připojil ke spodnímu počítači jako systémovou konsolu. Tuším, že kdysi jsem pro seriovou konsolu musel dělat nějaké zásahy do kernelu, ovšem jsem si stoprocentně jistý, že do současného kernelu jsem ani nesáhnul. Linux se s tím dokázal vypořádat sám, stačilo jej informovat o konsole pouze přes LILO.
      Terminál se v Linuxu tváří jako VT220 (terminfo nebylo třeba shánět) a dokonce zvládá česká písmenka. Ještě uvažuju, jak jej donutit, aby se i klávesnice chovala správně česky. Mimochodem - klávesnice se mi mimořádně líbí - rozložení kláves je téměř standardní pécečkové, pouze některé nepříliš běžně používané znaky jsou umístěné na nečekaných místech - dělali to britové.
      Terminál, který jsem měl k počítači připojený dříve, jsem zatím uskladnil do rohu - za odvoz jej přenechám prvnímu zájemci. Může si k němu připojit třeba TNC nebo čítač konstruovaný dle mého návodu.
Někdy na zítra se chystá velká Leonidová přehlídka meteorů. Tuším, že bude velmi škaredě. Aspoň tady dneska bylo zataženo celý den a v Luboměři sněžilo. No nic, nechám si na lví meteorický déšť zajít chuť. Až budu shrben nad hrobem, dostanu druhou šanci. Snad mě to bude ještě zajímat.
Hraní na flétnu se mi daří. Dokonce si troufám tvrdit, že už teď toho umím víc, než v době, kdy jsem na ni hrál ve škole.
e-mail