Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

15. prosinec 1998 Začínám to tady pěkně flákat. Přestala mi funguvat pošta, přestaly chodit povzbudivé dopisy a nějak mě přechází chuť sem psát. Snad se to zase zlepší.
Doma stále páchám podvojné účetnictví pro Linux - běhá to v X11 (GTK widget) nad SQL databází Postgres. Skoro už je to i schopné účtování, schází mi ještě dodělat saldokonto a pak někdo, kdy by to vyzkoušel v praxi. Pokud je někdo hodně nedočkavý, napište mi. Předpokládám GPL licenci (tj. kompletně zdarma). Později vystavím účetnictví na adrese http://www.penguin.cz/~tycho.
Včera bylo kouzelné počasí. V neděli pršelo, přes noc se ochladilo a cesty byly jako sklinka. Když jsem jel autobuse z Luboměře dolů do Oder, divil jsem se, že autobus se nevezl až pod kopec po zadku. Někomu to očas uklouznout muselo - jenom cestou dolů jsem viděl tři sanitky.
Nedávno jsem pověsil kvůli zateplení na dveře od ložnice starý koberec. Drží to tam jenom tak halabala - komu by se chtělo v té zimě připevňovat na zeď tyčku s kobercem. Dneska sundala koberec kterási kočka. Jak si kočky hrají a brousí si drápky, nevynechají samozřejmě ani ten koberec. Počkejte potvory, až si začnu hrát já! To znáte? Tu hru "na ledviňák"?
I Barbucha je pěkná potvora: Tma. Barbucha očichává rohy. Ze tmy se blíží kroky. Někdo jde! Uhlově černá Barbucha se podezíravě plíží tmou k nic netušící oběti: "Haf!" Kroky se zastavily. "Barbucho pocem!" Psisko ochotně přiběhlo. Kroky se opět ozvaly - vzdalují se. Do světla pod lampou vešla osoba - hodně zeširoka, přikrčená... kterou dírkou si to pustila do gatí?
e-mail